Domino's Pizza Poland przejmuje sieć Dominum

Data dodania: 4 stycznia 2021
Kategoria:
Foto: Domino's Pizza

W celu rozliczenia transakcji przejęcia Dominium Domino's Pizza Poland wyemituje nowe akcje dla Malaccan Holdings, właściciela polskiej sieci. Emisja będzie opiewać na 283,8 mln sztuk po 0,08 funta.

Transakcja stanowi odwrotne przejęcie, które polega na przejęciu spółki prywatnej przez notowaną na giełdzie, w ramach którego dochodzi do wymiany aktywów obu podmiotów oraz emisji akcji. Warunkiem finalizacji transakcji jest udzielenie zgody przez akcjonariuszy Domino's Pizza Poland, informuje zarząd spółki.

Firma pozyska 3,5 mln funtów poprzez sprzedaż i subskrypcję łącznie 43,75 mln nowych akcji po cenie emisyjnej 0,08 funta za akcję. Zostanie również przeprowadzona oferta sprzedaży 21,8 mln akcji, które stanowią część odpłatnych akcji wyemitowanych na rzecz Malaccan Holdings i które również zostaną uplasowane po tej samej cenie emisyjne.

Domino's Pizza to założona w 1961 r. amerykańska sieć pizzerii, która liczy dzisiaj 17 tys. punktów na całym świecie i wraz z franczyzodawcami zatrudnia 270 tys. osób. Sieć Dominium liczy w Polsce blisko 60 restauracji.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design