Coraz więcej kupujących przez internet korzysta z Paczkomatów

Data dodania: 1 sierpnia 2019
Foto: Coraz więcej kupujących przez internet korzysta z Paczkomatów

Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet. Bardzo ważną rolę zaczynają więc odgrywać usługi kurierskie. Wybór metody dostawy zamówienia ze sklepu internetowego to sprawa, która często przesądza o zadowoleniu klienta. Stąd duże zainteresowanie Paczkomatami.

Zakupy przez internet to przede wszystkim oszczędność czasu, nie trzeba stać w korkach czy w kolejce do kasy. Często zdarza się też tak, że te same produkty w Internecie są tańsze niż w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo zakupy przez Internet pozwalają na większą niezależność, dając możliwość kupowania o dowolnej porze i w dowolnym miejscu, nie trzeba bowiem martwić się tym, że np. danego sklepu nie ma w naszej miejscowości. Za pomocą kuriera przesyłka szybko trafi do klientów bez względu na ich adres zamieszkania. Sklepy internetowe chcąc dziś rywalizować o klienta muszą zapewnić nie tylko wysoką jakość swoich produktów, ale też szybki i wygodny sposób dostawy. Klient powinien mieć do wyboru różne możliwości dostawy, tak aby dostosować je do swoich potrzeb. Często to właśnie wybór dobrej firmy kurierskiej przesądza o zadowoleniu z zakupów. Dostawa musi być przede wszystkim tania i szybka. Ważna jest również rzetelność firmy kurierskiej i dbałość o dostarczenie przesyłki w idealnym stanie bez ryzyka zgubienia czy uszkodzenia przesyłki. Dostawa nie może też spowodować znacznego zwiększenia kosztu zakupów Tani kurier jest więc na wagę złota. Wybór dobrej firmy kurierskiej i najlepszego sposobu dostawy staje się więc niezwykle istotny. Współpraca ze sklepami internetowymi jest też korzystna dla samych firm kurierskich, które mają w ten sposób możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Mimo, że ciągle najwięcej Polaków wybiera dostawę przesyłki kurierem do domu, miejsca pracy lub decyduje się na samodzielny odbiór zamówienia np. w placówce pocztowej czy oddziale sklepu to, jak wynika z badania Gemius, już ponad 50% kupujących w Internecie decyduje się skorzystać z usług Paczkomatu. W 2018 roku była to mniej niż połowa, wyraźnie więc widać wzrost zainteresowania Paczkomatami. To, co wyróżnią tą formę dostawy to przede wszystkim wygoda, przesyłkę można bowiem odebrać w dowolnym, odpowiadającym nam momencie i w najlepszym dla nas miejscu, ze względu bowiem na coraz większe zainteresowanie tą formą dostawy Paczkomatów jest w Polsce coraz więcej, można więc wybrać Paczkomat najbliżej naszego miejsca zamieszkania, co pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas, ale też sprawi, że z nie trzeba będzie jeździć po przesyłkę na drugi koniec miasta. Na popularność Paczkomatów wpływają też przyzwyczajenia zakupowe Polaków, coraz więcej osób kupuje przez Internet, a tym samym ceni sobie szybkość dostawy, wygodę oraz całodobową dostępność usługi. Korzystanie z Paczkomatów umożliwia też większą niezależność, nie trzeba czekać na kuriera i zmieniać swoich planów, aby móc odebrać przesyłkę. Możliwość śledzenia statusu przesyłki pozwala oszacować przybliżony koszt dostawy i określić czy np. wymarzona sukienka dotrze do nas przed wyjazdem na urlop.

Co ciekawe Paczkomaty zdobywają popularność nie tylko w dużych miastach, ale też na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Wzrasta też świadomość możliwości skorzystania z Paczkomatów, jak wynika z badań aż 84% badanych wie o istnieniu takiej usługi, nawet jeśli nigdy bezpośrednio z niej nie korzystali. Paczkomaty dokonały pewnego rodzaju rewolucji na polskim rynku usług kurierskich, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnego dostarczania przesyłek. Rynek cały czas dynamicznie się rozwija wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Stąd powstanie nowych usług, takich jak Lodówkomaty czy Bankopaczkomaty.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design