6 powodów, dla których warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń

Data dodania: 15 listopada 2019
Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Polacy coraz chętniej korzystają z oferty towarzystw ubezpieczeniowych, chcąc poprzez polisy zabezpieczyć się  finansowo w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Często popełnianym błędem jest wybór przypadkowej oferty, co może sporo kosztować. Tymczasem wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, aby osiągnąć wiele korzyści. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na to narzędzie.

Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie internetowe, które stanowi specyficzny rodzaj agregatu ofertowego. W jednym miejscu można znaleźć propozycje ubezpieczeniowe poszczególnych towarzystw, co przydaje się w momencie poszukiwania konkretnych polis. Korzystanie z takiego narzędzia jest niezwykle praktyczne i przynosi wiele korzyści.

1.    Oszczędność  czasu

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, wcale nie musisz samodzielnie zbierać informacji o poszczególnych ofertach. Wszystkie zgromadzone są w jednym miejscu. Oszczędzasz więc czas na poszukiwanie interesujących Cię polis. Co więcej, z porównywarki możesz korzystać w dowolnym momencie – nie jesteś uzależniony od godzin pracy np. agencji ubezpieczeniowej.

2.    Oszczędność pieniędzy

Czy masz świadomość, że poszczególne ubezpieczenia mogą różnić się między sobą cenami? Jeśli wybierasz przypadkową ofertę, istnieje ryzyko, że przepłacasz. Wypełniając formularz, otrzymasz informację zwrotną o dostępnych polisach – łącznie z danymi kwotowymi. Dzięki temu wybierasz atrakcyjną finansowo ofertę i oszczędzasz – w przypadku niektórych polis nawet do 50%.

3.     Wygoda wyszukiwania

Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie, które docenisz za wygodę użytkowania. Twoja rola sprowadza się jedynie do wypełnienie formularza poprzez udzielenie odpowiedzi na konkretne pytania. Nie musisz nic liczyć – składki ubezpieczenia kalkulowane są na podstawie przedstawionych przez Ciebie danych.

4.    Szeroki dostęp do ofert ubezpieczeniowych

Chociaż w Internecie dostępne są porównywarki skoncentrowane na konkretnych rodzajach polis, np. komunikacyjnych, nie każda działa na takiej zasadzie. Niektóre serwisy pozwalają uzyskać informacje o składkach wielu różnych ubezpieczeń, np. majątkowych, na życie, NNW, assistance itp. Dzięki temu w jednym miejscu możesz zdobyć informacje o kilku polisach.

5.    Możliwość porównania ofert

Porównywarki ubezpieczeń nie tylko informują o wysokości składki w poszczególnych towarzystwach. Dają możliwość zestawienia ofert, co pomaga w podjęciu najbardziej korzystnej decyzji. Dzięki temu sporo zyskujesz – nie przepłacasz za polisę.

6.    Możliwość wykupienia polisy online

Na porównaniu ofert ubezpieczeniowych się  nie kończy. Jeśli szczególnie zainteresowała Cię konkretna propozycja, możesz podpisać umowę online – bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko postępować zgodnie ze wskazówkami, aby dopełnić formalności.

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń nic nie kosztuje, a jednocześnie przynosi wiele innych korzyści. Dlatego następnym razem, gdy tylko będziesz szukał atrakcyjnej polisy, zdaj się na możliwości tego internetowego narzędzia.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design