18 lat amerykańskich świderków w Polsce – sieć LodyBonano świętuje urodziny

Data dodania: 30 czerwca 2021
Kategoria:

Mniej więcej dwadzieścia lat temu, polski rynek zaznał pojawienia się nowości w postaci amerykańskich świderków. Te desery zwracały uwagę swoją nietypową formą i strukturą, odróżniając się od tradycyjnych lodów włoskich. Trend ten rozpowszechniła marka LodyBonano, będąca najdłużej działającą siecią franczyzy lodowej w Polsce, która w tym roku świętuje swoje 18-lecie.

Inspiracja włoska i powstanie LodyBonano

Pomysł na lodowy biznes zrodził się w głowie Radosława Charubina po wakacjach w małym włoskim miasteczku i lodziarzu znanym jako “Bonano”. To właśnie on stał się inspiracją dla założenia pierwszej lodziarni LodyBonano w 2003 roku w Białymstoku. Wkrótce dołączyły do niej kolejne punkty.

Rośnięcie popularności i rozwój franczyzy

Z biegiem czasu, format biznesowy stworzony przez właściciela okazał się hitem wśród klientów, generując długie kolejki przed lokalami. To spowodowało powstanie modelu franczyzowego, przyciągając przedsiębiorców chętnych do otwierania własnych lodziarni pod marką LodyBonano.

Sukces na rynku i wyjątkowy deser

Radosław Charubin podkreśla unikalność oferty LodyBonano na rynku, zarówno pod kątem identyfikacji wizualnej, jak i różnorodności smaków. Americanos, flagowy produkt sieci, stał się synonimem “amerykańskich świderków” w Polsce, uznawanym za deser kultowy.

LodyBonano – marka pokoleniowa

Przez lata, sieć LodyBonano ugruntowała swoją pozycję jako lidera w branży franczyzowej lodowej, z blisko 200 punktami w całej Polsce. Obecnie, klienci wychowani na lodach tej marki przyprowadzają swoje dzieci, co świadczy o wielopokoleniowym zasięgu marki. Właściciele podkreślają, że ich sukces to efekt gruntownej znajomości branży i wyznaczania nowych trendów.

Lodziarnia – miejsce spotkań lokalnej społeczności

Od początku działalności, sieć skupiała się na marketingu i organizacji eventów. Charakterystyczne dla LodyBonano były "huczne otwarcia" z darmowymi lodami i atrakcyjnymi promocjami. Każdy sezon to również nowości w ofercie. Lodziarnie LodyBonano, szczególnie w mniejszych miastach i miejscowościach turystycznych, stały się miejscami spotkań społeczności lokalnych.

Lodziarnia dostępna przez cały rok

Lokalizacja i pogoda są kluczowe dla sukcesu w branży lodowej, ale LodyBonano znalazło na to rozwiązanie. Wprowadzili mobilne lodziarnie z ogródkiem, które nie wymagają pozwolenia na budowę i mogą być łatwo przenoszone. Marka poszerzyła również menu o propozycje na chłodniejsze miesiące, czyniąc działalność mniej sezonową.

Nowe kierunki rozwoju LodyBonano

LodyBonano skupia się teraz na ekspansji w mniejszych miastach, parkach rozrywki i miejscach rodzinnych. Planują wprowadzenie bezcukrowych lodów z automatu, co jest odpowiedzią na rosnącą świadomość zdrowotną. Mimo niepewności związanej z pandemią, marka dąży do rozwoju i poszerzania grona swoich fanów.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design