Zostało kilka dni na złożenie zeznań podatkowych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Na rozliczenie z fiskusem pozostał niecały tydzień. Termin złożenia zeznań podatkowych mija 30 kwietnia. Jakie konsekwencje niesie za sobą niedotrzymanie tego terminu? Podatnik nie będzie mógł skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania i rozliczyć się wspólnie z małżonkiem czy dzieckiem.

Dodatkowo problem może się pojawić z przekazaniem 1% na organizację pożytku publicznego. Trzeba pamiętać, że niedotrzymanie terminu może wiązać się również z karami.

Do złożonego po terminie formularza PIT podatnik powinien dołączyć tzw. oświadczenie żalu czynnego. Zeznanie podatkowe należy złożyć w urzędzie skarbowym, do którego podatnik był przypisany na koniec ostatniego roku podatkowego, czyli 31 grudnia 2013 r. bez względu na obecne miejsce zamieszkania. Można to zrobić tradycyjnie w urzędzie skarbowym lub nadać listem poleconym. Ministerstwo Finansów umożliwi także składanie PIT-ów w niektórych urzędach gminy i centrach handlowych. Istnieje także możliwość wysłania zeznania podatkowego przez Internet.

Ważne, by pamiętać też o uregulowanie należności wobec państwa. Dotyczy to osób, które mają niedopłatę podatku, Mają one czas także do 30 kwietnia.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram