Żółty Cesarz w Grudziądzu i Krakowie

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 maja 2010
Kategoria:
zolty_cesarz_logoOtwarcia obu lokali mają nastąpić w tym miesiącu. Sieć sklepów ze zdrową żywnością będzie wówczas liczyła już pięć placówek. Rynek produktów eko przeżywa w ostatnim czasie wyraźne ożywienie.

Żółty Cesarz w Grudziądzu będzie miał aż 200 mkw. i będzie sąsiadował ze szkołą jogi. Trwają właśnie prace nad wystrojem wnętrza z litego drewna, charakterystycznym dla tej marki. Sklep zostanie uruchomiony na zasadzie franczyzy, jego właściciele od dawna są wegatarianami i interesują się zdrowym stylem życia.

Kolejny Żółty Cesarz także w maju zostanie otwarty w Krakowie, przy placu Wolnica, na Kazimierzu. Uroczyste otwarcia obu placówek połączone będą z degustacją i etniczną muzyką na żywo. Będą w nich między innymi dostępne produkty z etykietą Żółtego Cesarza – specjalnie pakowane dla tej sieci  i średnio o 10 proc. tańsze od ich rynkowych odpowiedników.

W ramach sieci Żółty Cesarz działają obecnie 3 sklepy: dwa w Warszawie i jeden w Gdyni. Można w nich kupić wegetariańską zdrową żywność. Branża produktów ekologicznych sukcesywnie rośnie, co jest związane z coraz większym zainteresowaniem konsumentów produktami z certyfikatem BIO. Skutkiem zwiększenia sprzedaży jest natomiast spadek cen produktów eko na polskim rynku.

Wzmożony popyt na żywność ekologiczną potwierdza także notowana na New Connect Organic Farma Zdrowia, która jedynie własnymi siłami rozwija sieć sklepów analogicznych do Żółtego Cesarza. Ma ich już siedemnaście, w większości zlokalizowanych w centrach handlowych. Sprzedaż w nich w pierwszym kwartale 2010 roku wyniosła 5,86 mln zł i była najwyższą sprzedażą kwartalną w historii spółki, mimo cieżkiej zimy, która utrudniała dostawy i zniechęcała klientów do wyjazdów na zakupy.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram