Znika marka Statoil

Data dodania: 11 kwietnia 2016
Kategoria:

Firma Statoil Fuel & Retail Polska i jej stacje paliw działające pod marką Statoil zmienią nazwę na Circle K Polska. Proces zmian będzie wdrażany stopniowo w poszczególnych krajach. W Polsce rozpocznie się za rok.

Jak podała firma Statoil Fuel & Retail Polska, w dniu 1 kwietnia 2016 roku dotychczasowa nazwa uległa zmianie na: Circle K Polska. Formalna zmiana nazwy spółki jest początkiem procesu rebrandingu marki stacji Statoil w Europie na Circle K. Proces ten rozpoczyna się w maju br. w krajach skandynawskich, a w połowie 2017 roku w Polsce. Do tego czasu sieć stacji na polskim rynku będzie nadal funkcjonować pod logo Statoil.

Zmiana nazwy firmy nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami, ani na funkcjonowanie programu lojalnościowego „Statoil EXTRA”. Od 1 kwietnia 2016 roku nowa nazwa będzie widoczna na fakturach, paragonach i oficjalnych pismach spółki.

Statoil Fuel & Retail Polska, obecna w Polsce od 1992 roku, prowadzi sieć liczącą 357 stacji paliw i jest częścią Alimentation Couche-Tard (ACT), jednej z największych na świecie spółek akcyjnych handlu detalicznego z obszaru convenience, która prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska spółka posiada na świecie około 15 tys. sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 tys. pracowników.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zmiana nazwy spółki w Polsce stanie się skuteczna z chwilą zarejestrowania nowej nazwy w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy KRS.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design