Znana sieć doradztwa finansowego zmienia właściciela

Data dodania: 29 maja 2015
Kategoria:
Foto: Expander w Atrium Targowek

Na rynku pośrednictwa finansowego szykują się zmiany. Grupa Aviva przejmuje jedną z największych sieci doradztwa finansowego w Polsce.

Aviva, jedna z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce, podpisała z Innova Capital umowę, na podstawie której przejmie 100% udziałów w Expander Advisors – jednej z wiodących firm na rynku doradztwa finansowego w Polsce.

Tym samym Expander, zgodnie ze swoją strategią rozwoju, pozyska nowego partnera kapitałowego i produktowego. Umowa zostanie zrealizowana pod warunkiem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Współpraca z mocnym i renomowanym partnerem jest gwarancją realizacji długofalowej strategii umacniania pozycji lidera w branży doradczej w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych oraz produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Dzięki współpracy z Avivą, zyskujemy unikalną przewagę konkurencyjną. Stajemy się jedyną firmą w branży o tak silnej pozycji w zakresie kreowania oferty i dedykowanych rozwiązań – mówi Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

Inwestycja w Expandera jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Avivy w Polsce, zakładającej obecność w wielu kanałach sprzedaży ubezpieczeń i innych produktów finansowych. Strategia zakłada zarazem koncentrację na kanałach własnych i wyłącznych. Aviva rozwija więc nadal własną sieć agentów ubezpieczeniowych, kanał direct sprzedający przez telefon i internet, a od 2014 roku, także nową sieć placówek – Centrum Finansów Aviva.

Kilkanaście miesięcy funkcjonowania Centrum Finansów Aviva potwierdziło, że nasz model biznesowy sprawdza się. Dzięki temu uzyskaliśmy zgodę akcjonariuszy na zwiększenie skali działania sieci placówek oferujących ubezpieczenia, inwestycje i kredyty. Przejęcie jednej z najlepszych sieci doradztwa finansowego w Polsce znacznie przyspiesza realizację tej strategii. W ten sposób ogłaszamy dziś kolejny etap rozwoju Avivy w Polsce. Wysoko oceniamy ofertę produktową Expandera i jego standardy relacji z klientami. Kontynuując model niezależnego doradztwa finansowego i łącząc najlepsze praktyki obu firm, zapewnimy najwyższy poziom obsługi – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce.

Expander to niezależna sieć doradztwa finansowego w Polsce. Za jego pośrednictwem udzielany jest co 10 kredyt hipoteczny w Polsce. Działa na rynku od 15 lat, posiada blisko 100 oddziałów w 50 miastach. W jego ofercie znajdują się produkty kilkudziesięciu instytucji finansowych.

Po uzyskaniu zgody UOKiK i przejęciu udziałów w Expanderze, zostanie wypracowany optymalny model biznesowy. Planowana zmiana właściciela nie zmienia bieżącej działalności Expandera. Również placówki Centrum Finansów Aviva kontynuują dotychczasową działalność.

Docelowy model funkcjonowania Expandera oraz Centrum Finansów Aviva wypracujemy wspólnie i gdy będziemy gotowi, przedstawimy wszystkim zainteresowanym: pracownikom, klientom i opinii publicznej. Będzie to nadal model niezależnego doradztwa finansowego – podkreśla Adam Uszpolewicz.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design