Znana marka zapewniła rekordową sprzedaż doradcom

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 sierpnia 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

W II kwartale tego roku jedna z największych sieci doradztwa finansowego pośredniczyła w udzieleniu kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 1,13 mld złotych. Oznacza to, że mimo niezbyt korzystnej sytuacji na rynku, doradcom udało się wypracować najlepszy wynik sprzedaży tych produktów w blisko piętnastoletniej historii firmy.

Między kwietniem a czerwcem 2015 roku klienci Expandera zaciągnęli kredyty hipoteczne o łącznej wartości 1,13 mld złotych. Suma ta jest o ponad 15% większa niż wynik osiągnięty w analogicznym okresie ubiegłego roku (979 mln zł). To nowy rekord ustanowiony przez największą niezależną firmę doradczą w naszym kraju.

Poprzedni został ustanowiony w III kwartale 2008 roku, w czasie boomu na rynku nieruchomości. Wtedy Expander pomógł w uzyskaniu kredytów na łączną sumę 1,05 mld zł. Obecny dobry wynik nie był jednak łatwy do osiągnięcia.

Sprzedaż mieszkań w naszym kraju co prawda rośnie, lecz jak pokazują dane z rynku, w znacznej mierze jest to zasługa inwestorów kupujących nieruchomości za gotówkę. Natomiast klienci, którzy poszukują wsparcia finansowego ze strony banków, są obecnie znacznie ostrożniejsi i mniej chętni do zaciągania długoterminowych zobowiązań – mówi Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

Nam jednak w pełni udało się wykorzystać okazję, jaką stworzyły malejące koszty uzyskania wsparcia finansowego oraz rosnąca zdolność kredytowa gospodarstw domowych. Obecnie już co dziewiąty kredyt hipoteczny udzielany jest za naszym pośrednictwem. To zasługa budowania trwałych relacji z klientami oraz zaufania, którym nas obdarzają – dodaje.

W Expanderze rozbudowywane są także pozostałe linie produktowe. W przypadku kredytów gotówkowych wzrost sprzedaży w odniesieniu do II kw. 2014 wyniósł aż 155% (z 40,65 mln zł do 103,47 mln zł).

Expander Advisors posiada sieć ponad 83 oddziałów w całym kraju, w tym około 60 placówek franczyzowych. W najbliższych miesiącach planuje otworzyć kolejne oddziały.

Założenia na najbliższy rok to dynamiczny rozwój sieci franczyzowej. W związku z tym firma poszukuje partnerów m.in. w Koszalinie, Toruniu, Włocławku, Suwałkach, Bełchatowie, Łodzi, Kielcach, Jeleniej Górze i Tarnowie. Expander rozwija również współpracę z branżą deweloperską oraz wzmacnia ofertę produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram