Znamy najdroższe ulice handlowe świata

Data dodania: 16 listopada 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Znamy najdroższe ulice handlowe świata

Warszawski Nowy Świat wciąż plasuje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o najdroższe ulice handlowe w Polsce - wynika z badania firmy Cushman & Wakefield.

- Pomimo wyzwań i niepewności europejski rynek handlowy nadal się rozwija i wysoka dynamika utrzyma się również w 2018 roku. Połowa z 10 najdroższych ulic handlowych świata znajduje się w Europie, co świadczy o silnym popycie. Najbardziej atrakcyjne lokalizacje przyciągają najbardziej innowacyjne marki premium, a do wzrostu czynszów w niektórych miastach przyczynia się duża liczba turystów. Dotyczy to Wielkiej Brytanii, gdzie tańszy funt wpłynął na znaczny wzrost liczby odwiedzających ten kraj, a londyński rynek handlowy nadal dynamicznie się rozwija pomimo zamieszania związanego z brexitem. Z kolei wzrost czynszów Mediolanie, Turynie i we Florencji potwierdza znaczenie Włoch na mapie handlowej świata - zaznacza Justin Taylor, dyrektor działu powierzchni handlowych w regionie EMEA w firmie Cushman & Wakefield

W Polsce korzystne wskaźniki ekonomiczne, w tym stopniowo malejące bezrobocie i wzrost wydatków na konsumpcję, przyczyniły się w istotnym stopniu do rozwoju sektora handlowego.

Jednak wskutek oddawania do użytku kolejnych centrów handlowych rośnie konkurencja na rynku, co powoduje presję zniżkową na czynsze w niektórych rejonach, a w szczególności w lokalizacjach drugorzędnych. W Warszawie w trzecim kwartale 2017 roku otwarta została Galeria Północna, w której swoje punkty otworzyły sieci handlowe nastawione na rynek masowy i operatorzy gastronomiczni.

Najdroższą ulicą handlową świata jest nadal Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku, gdzie średni roczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni wynosi 28 262 euro. Drugie miejsce w rankingu ponownie zajęła hongkońska dzielnica Causeway Bay pomimo spadku czynszów o 4,7 proc. do 25 673 euro za mkw. rocznie.

W najnowszym rankingu na trzecie miejsce awansowała londyńska New Bond Street, gdzie czynsze wzrosły od ubiegłego roku o ponad jedną trzecią (w walucie lokalnej) do 16 200 za mkw. rocznie. Wzrost ten w porównaniu z innymi lokalizacjami świata świadczy o bogatej ofercie handlowej Londynu i silnym popycie na najbardziej atrakcyjną powierzchnię handlową w dzielnicy West End.

Tegoroczny 29. raport przedstawia ranking 451 najdroższych ulic handlowych świata w 68 krajach w oparciu o dane własne firmy Cushman & Wakefield dotyczące wysokości czynszów za najlepsze powierzchnie handlowe.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram