Zmiana udziałów w spółce prowadzącej Delikatesy Centrum

Autor: Redakcja
Kategoria:
Zmiana udziałów w spółce prowadzącej Delikatesy Centrum; Foto: Delikatesy Centrum

Grupa Eurocash planuje nabyć 50% udziałów firmy Rogala, która zarządza ok. 50 sklepami franczyzowymi pod marką Delikatesy Centrum. Sprzedaż detaliczna spółki Rogala w 2013 r. sięgnęła blisko 285 mln zł.

Po finalizacji transakcji firma Rogala będzie zarządzana przez dotychczasowych właścicieli, w oparciu o umowę franczyzową z siecią Delikatesy Centrum.

Z kolei Eurocash będzie miał prawo powoływania członka zarządu spółki. Planuje się, że firma będzie funkcjonować jako franczyzobiorca Delikatesów Centrum w oparciu o dotychczasową umowę franczyzową oraz o prawa i obowiązki dotyczące wszystkich franczyzobiorców.

Jak zapewnia Eurocash, grupa jest otwarta na zawieranie tego typu transakcji w przyszłości. Umowa dotycząca nabycia przez Eurocash udziałów w spółce Rogala ma charakter warunkowy. Jej finalizacja nastąpi m.in. po uzyskaniu odpowiedniej zgody Prezesa UOKiK.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram