Zmiana planów LPP

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 listopada 2008
Kategoria:

LPP ogranicza plan rozwoju sieci w pierwszej połowie 2009 roku o dwie trzecie ze względu na przewidywane spowolnienie w gospodarce. Spółka planuje poszerzyć sieć w tym okresie o 13 tys. metrów kwadratowych wobec ok. 40 tys. metrów kwadratowych planowanych wcześniej. Ma na to wydać około 30 mln zł.

"Ze względu na przewidywane spowolnienie w gospodarce musimy ograniczyć plany naszego dynamicznego rozwoju sieci w pierwszej połowie 2009 roku. Zainwestujemy w tym czasie w otwarcia ok. 30 mln zł wobec planowanych wcześniej ok. 90 mln zł" - powiedział na piątkowej konferencji prasowej wiceprezes spółki Dariusz Pachla.

W ciągu 9 miesięcy tego roku LPP wydało ok. 200 mln zł na inwestycje, na otwarcia nowych sklepów i centrum logistyczne. Do końca roku spółka zamierza wydać jeszcze około 40-50 mln zł, głównie na rozwój sieci.

W całym 2008 roku LPP zamierza zwiększyć powierzchnię handlową o 43 tys. mkw. Na koniec tego roku sieć spółki ma liczyć 384 sklepy. Powierzchnia handlowa ma wynieść ok. 185 tys. mkw. Po pierwszym półroczu 2009 roku sieć sklepów ma liczyć 423 punkty, a powierzchnia handlowa ma wynieść 197,5 tys. mkw.

Wiceprezes Pachla powiedział, że w obliczu spowolnienia gospodarki LPP będzie też ograniczać koszty. "Nie możemy walczyć z jakością, ale szykujemy się na osłabienie koniunktury, ograniczając koszty. W każdym obszarze naszej działalności jest szansa na oszczędności" - powiedział.

Spółka będzie też pracować nad połączeniem ze spółką Artman. Zdaniem Pachli proces formalnego połączenia z Artmanem potrwa przynajmniej do połowy przyszłego roku. "Dla nas bardziej istotne jest połączenie organizacyjne, które wkrótce ruszy" - powiedział.
LPP w wyniku wezwania ogłoszonego we wrześniu na sprzedaż akcji Artmana osiągnął 99,696 proc. głosów na WZA tej spółki.

W piątek przed sesją LPP podał wyniki za III kwartał. Spółka miała w III kw. 40,8 mln zł zysku netto, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się wyniku na poziomie 29,6 mln zł. EBIT wyniósł w III kwartale 50,8 mln zł wobec konsensusu w wysokości 41,1 mln zł. Przychody wyniosły 397,9 mln zł i były zgodne z przewidywaniami analityków.
Po trzech kwartałach tego roku LPP ma prawie 1,1 mld zł przychodów ze sprzedaży i 93,9 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka miała 887,5 mln zł przychodów i 82,8 mln zł zysku netto.

Pachla powiedział, że zarząd spółki nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy z tegorocznego zysku.

"Nigdy w historii tej spółki dywidenda nie była wypłacana. Z mojego punktu widzenia nic się nie zmienia. Zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy, bo mamy sposób na zagospodarowanie środków" - powiedział.

Kasia Foks, 15 listopada 2008 r.

(PAP)

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram