Zgoda UOKiK - OpenMedia kupi Avans

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 października 2012
Kategoria:
avans-salon

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę OpenMedia kontroli nad Avans oraz Avans Ecommerce. Przedsiębiorcy zajmują się m.in. sprzedażą sprzętu RTV, AGD i komputerowego.

OpenMedia jest powiązana ze spółką Domex, która działa na rynku detalicznej sprzedaży sprzętu AGD, RTV oraz komputerowego. Jest ona m.in. właścicielem sklepów internetowych, a także zarządza częścią sklepów sieci Mediaexpert. Przejmowane spółki zajmują się sprzedażą detaliczną i hurtową (Avans) oraz internetową (Avans E-commerce). Do sieci Avans należą sklepy własne, działające na podstawie umów franczyzowych oraz sklepy internetowe. W wyniku transakcji OpenMedia przejmie kontrolę nad Avans oraz Avans E-commerce.

W trakcie postępowania badano m.in. wpływ transakcji na konkurencję na lokalnych rynkach detalicznej sprzedaży sprzętu RTV, AGD i komputerowego. Z przeprowadzonej analizy wynika, że na ternie żadnego z województw, ani poszczególnych miast łączne udziały uczestników transakcji nie przekroczą 20 proc. Koncentracja nie doprowadzi również do ograniczenia konkurencji na rynku hurtowej i internetowej sprzedaży.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Widzimy olbrzymi potencjał rozwojowy marki Avans i zakładamy dynamiczny przyrost liczby placówek na terenie całego kraju. Stawiamy na obiekty wolnostojące, retail parki i galerie handlowe. Nie może tu być mowy o przypadkowości - podkreśla Arkadiusz Tomala, prezes zarządu OpenMedia.
Będą to najlepsze lokalizacje w danym mieście. W latach świetności sieć Avans liczyła kilkaset sklepów w całej Polsce. Naszym głównym celem jest odbudowanie tej silnej pozycji, a punktem wyjścia będzie objęta przez nas sieć ponad trzystu sklepów, zarówno własnych, jak i franczyzowych – mówi Arkadiusz Tomala.

Należąca do braci Arkadiusza i Sławomira Tomalów spółka OpenMedia uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie ponad 100 elektromarketów sieci Avans i ponad 200 umów franczyzowych. Tym samym zakończona została jedna z największych transakcji na rynku Multimedia/RTV/AGD w Polsce. OpenMedia będzie teraz zarządzać dwiema markami – Avans i Media Expert, to jest ponad 200 sklepami własnymi i ponad 200 franczyzowymi.

Sieć Avans, jak podkreśla zarząd, jest optymalnym najemcą i będzie na nowo przyciągała klientów do galerii i centrów handlowych. Siec otwiera lokal o powierzchni do 2 tys. mkw. - W branży Multimedia, RTV i AGD zmiany zachodzą w bardzo szybkim tempie zarówno w zakresie kanałów sprzedaży, jak i preferencji konsumenckich. Sukcesywny rozwój nowych technologii sprawia, że nasz potencjalny klient wymienia swój sprzęt coraz częściej. Planujemy sprostać tego typu wyzwaniom i dlatego też jednym z kluczowych kanałów, który zamierzamy intensywnie rozwijać, będzie sprzedaż internetowa. Jesteśmy przekonani, że to dla nas duża szansa na wzrost - podsumowuje Arkadiusz Tomala.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram