Zdrowa żywność jest na topie!

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 stycznia 2013
Kategoria:
salad_story

salad_story

Sieć restauracji szybkiej obsługi serwujących zdrowe i pożywne sałatki zakończyła 2012 rok z liczbą 21 lokali (8 franczyzowych i 13 własnych). Tempo rozwoju zostanie utrzymane – w tym roku Salad Story powiększy się o co najmniej 5 nowych placówek. 

Salad Story intensywnie rozwija swoją sieć w naszym kraju. Obecnie należą do niej 23 lokale, z czego 8 prowadzonych jest przez franczyzobiorców. Anna Krajewska, współwłaścicielka sieci, w wywiadzie dla portalu FranczyzawPolsce.pl powiedziała, że firma przeprowadza teraz wewnętrzne porządki. – Musimy zastanowić się nad dalszym rozwojem we franczyzie, wprowadzić ulepszenia tego konceptu. Przez cały czas trwają rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami, nikomu nie odmawiamy możliwości współpracy. Aktualnie jednak skupiamy się nad rozwijaniem sieci w oparciu o lokale własne – wiadomo już, że w tym roku otworzymy 5 restauracji, w dużych centrach handlowych największych miast Polski – powiedziała Anna Krajewska.

Najlepszym rynkiem dla Salad Story jest Warszawa – tutaj też funkcjonuje najwięcej lokali sieci. – Rynek warszawski jest bardzo dobry, notujemy na nim coraz większy wzrost zysków. Nastawienie na coraz wyższą jakość spożywanych potraw wynika z mentalności mieszkańców tego miasta. Nasze sałatki przyrządzane są ze świeżych produktów, co przy utrzymaniu średniej ceny serwowanych posiłków, pozwala sieci stale pozyskiwać świadomych klientów. Nie stosujemy panierek, sztucznych ulepszaczy, wszystko przyrządzamy sami na miejscu, praktycznie na oczach klienta – dodaje Anna Krajewska.

Salad Story stale rozwija się też w innych miastach, m. in w Bielsku Białej, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy, Radomiu, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Krakowie. – Istnieje spore zapotrzebowanie na lokale ze zdrową żywnością w Polsce. Żaden rynek nie powtórzył jednak sukcesu ze stolicy. Poza Warszawą musimy z większą determinacją walczyć o klienta, ale wszystko wskazuje na to, że ta walka się opłaci. Niebawem otwieramy kolejne lokale w Trójmieście, Poznaniu i Katowicach – powiedziała Anna Krajewska.

Klienci nie zapominają o Salad Story i chętnie wracają po zdrowe, pełne źródła witamin sałatki. – Nasza firma może poszczycić się wysokim współczynnikiem lojalności klientów, co przekłada się na dobre postrzeganie marki na rynku i dynamiczny rozwój – dodała Anna Krajewska.

Sieć Salad Story powstała w 2007 roku, pierwszy lokal został otwarty w warszawskich Złotych Tarasach. W 2009 r. powstał pierwszy lokal franczyzowy zlokalizowany w Bielsku-Białej. Aby otworzyć Salad Story, potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować środkami na poziomie od ok. 100-150 tys. zł do ok. 350 tys. zł (w przypadku lokalu w stanie deweloperskim).

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram