Zawodowe pranie

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: 5àsec
Zawodowe pranie

Rynek usług pralniczych rośnie. Przybywa również pralni otwieranych we franczyzie.

Pod szyldem międzynarodowej sieci pralni 5àsec działa obecnie 117 własnych punktów i 10 zarządzanych przez franczyzobiorców. Dostrzegając wzrost zainteresowania klientów indywidualnych usługami pralniczymi, firma planuje dalszy rozwój we franczyzie.

W 2018 roku planujemy otworzyć jedną pralnię własną oraz kilka - od 3 do 7 - franczyzowych. Inwestycja na poziomie 250-300 tys. zł zwraca się średnio od roku do trzech lat. W przypadku słabej z handlowego punktu widzenia lokalizacji trwa to dłużej. Trzeba dodać, że do biznesu pralniczego trzeba mieć cierpliwość i serce. Obroty rosną z biegiem czasu.  Niezwykle ważna jest opinia, na którą trzeba zapracować, bo liczy się jakość, jakość i jeszcze raz jakość – mówi w rozmowie z franczyzawpolsce.pl Paweł Skwarczowski, dyrektor ds. operacyjnych sieci 5àsec.

Wśród obecnych franczyzobiorców 5àsec najwięcej jest osób, które przed otwarciem pralni już prowadzili biznes w oparciu o franczyzę.

Jest to także działalność, od której można zacząć swoją przygodę z biznesem. EBS (franczyzodawca) udziela takim osobom pełnego wsparcia – dodaje Paweł Skwarczowski, dyrektor ds. operacyjnych sieci 5aSec w Polsce.

5àsec to sieć pralni chemicznych założona w południowej Francji w 1968 roku. Profesjonalne zarządzanie pozwoliło stworzyć sieć, która działa na całym świecie. Do Polski marka weszła w 1999 roku. Obecnie liczy 127 punktów na terenie całego kraju. Firma EBS prowadzi także pralnie pod szyldem 5aSec w Czechach, na Słowacji i Ukrainie.

Więcej infowarcji na temat franczyzy 5àsec znajduje się w naszej bazie konceptów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram