Zastanawiają się nad rezygnacją z franczyzy

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 stycznia 2013
Kategoria:
lavard

lavard

W 2012 roku firma Lavard otworzyła 15 salonów (8 własnych i 7 franczyzowych), teraz planuje dalszą ekspansję i nie wyklucza przejścia na działalność salonów własnych. 

W 2013 roku sieć sklepów Lavard powiększy się o co najmniej 10 nowych placówek – aktualnie trwają negocjacje umów najmu. Ekspansja ma dotyczyć głównie dużych centrów handlowych, ale plany firmy sięgają dalej – niebawem ma zostać otwarty pierwszy salon testowy przy ulicy i jeżeli koncept się sprawdzi, możliwe są kolejne otwarcia w takich lokalizacjach.

Lavard działa głównie w oparciu o sklepy własne, choć posiada też placówki franczyzowe. Niewykluczone, że koncepcja ta ulegnie jednak zmianie i firma zrezygnuje z dalszego rozwoju we franczyzie.

W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych m.in. w Centrum Handlowym Atrium Promenada (Warszawa), Outlet Park Szczecin, Galeria Rzeszów.

Lavard sp. z o.o., należący do grupy odzieżowej Gamatex, produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn. Firma oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Obecnie w ramach sieci działa 47 salonów własnych i 17 franczyzowych. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram