Zarządzająca Empiku przejmuje kontrolę

Data dodania: 16 sierpnia 2022
Kategoria:

Ewa Szmidt-Belcarz, dotychczasowa prezeska zarządu Empik S.A., przejęła kontrolny pakiet akcji, czyli 51% udziałów w Grupie Empik. Sprzedającym akcje jest Penta Investments, partner Empiku od 2012 roku. Transakcja czeka na zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Mimo zmiany właścicielskiej, Grupa Empik i Penta Investments deklarują dalszą bliską współpracę. Penta pozostaje posiadaczem 49% akcji i planuje wspierać rozwój różnych linii biznesowych Grupy Empik.

Strategia i plany rozwoju Grupy Empik

Strategia Grupy Empik, prowadzona od 2015 roku, pozostaje niezmieniona. Planuje się dalsze inwestycje w digitalizację, automatyzację oraz rozwój e-commerce i tradycyjnych salonów. Inwestycje mają osiągnąć 300-350 mln zł do 2026 roku.

Przejęcie większości akcji przez Ewę Szmidt-Belcarz nie wpływa na strukturę zarządczą ani strategię firmy. Szmidt-Belcarz kontynuuje pełnienie funkcji prezeski zarządu.

Transakcja jest ważnym krokiem w historii współpracy obu podmiotów. Penta Investments, pod kierownictwem Ewy Szmidt-Belcarz, współpracuje z Empikiem w realizacji strategii wzrostu, co zaowocowało podwojeniem skali firmy.

Profil Grupy Empik

Grupa Empik to wiodąca firma w sektorze rozrywki i stylu życia w Polsce, oferująca produkty i usługi przez e-commerce i sieć salonów. Grupa tworzy treści tradycyjne i cyfrowe oraz organizuje eventy.

Ewa Szmidt-Belcarz to doświadczona menedżerka, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, LSE i INSEAD. Swoją karierę rozpoczynała w agencji Euro RSCG, pracowała też w L’Oreal, Schwarzkopf & Henkel oraz Cadbury, a w McKinsey była pierwszą globalną Partnerką z regionu CEE.

Penta Investments to grupa inwestycyjna działająca w różnych sektorach, z aktywami wartymi 12 mld euro w 2021 roku. Firma ma swoje biura w Pradze, Bratysławie i Warszawie, zatrudniając ponad 41 000 osób.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design