Zakupy to nie wszystko

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Żabka

Sieci sklepów Żabka i Freshmarket weszły mocniej w segment płatności. 59% kobiet i 41 % mężczyzn korzysta z usługi „Drobne rachunki” w placówkach tych sieci.

Na popularność tej usługi wpływają: atrakcyjne godziny otwarcia sklepów obu sieci i ich lokalizacja, brak kolejek oraz możliwość zapłacenia rachunków podczas dokonywania  codziennych zakupów.

Z usługi „Drobne rachunki” najczęściej korzystają kobiety, powyżej 50-tego roku życia, które nie obsługują na co dzień komputerów, a nawet jeśli to robią, to nie wykorzystują ich do wykonywania płatności, gdyż jest to dla nich zbyt skomplikowane – mówi Małgorzata Bździak, prowadząca sklep Żabka w Poznaniu.

Dodatkowym atutem tej usługi jest konkurencyjna opłata za obsługę transakcji, o wiele korzystniejsza, niż na poczcie. Rachunki mogą być opłacane gotówką lub przy użyciu karty płatniczej. Rachunki do kwoty 500,00 PLN objęte są opłatą w wysokości 1,89 PLN. Za rachunki na kwotę 500 złotych i wyższe, prowizja wynosi 0,4% wartości rachunku.

Usługa jest realizowana w ścisłej współpracy z Bankiem Pekao SA, który zapewnia terminowość oraz bezpieczeństwo transakcji. Po odebraniu przez klienta od kasjera paragonu będącego potwierdzeniem dokonania wpłaty środków pieniężnych, odpowiedzialność za transakcję przejmuje bank - tak jakby klient płacił gotówką swoje rachunki przy ladzie kasowej banku.

Korzystający z usługi klienci w bezpieczny i szybki sposób mogą dokonać opłat bez konieczności stania w kolejkach charakterystycznych dla punktów usługowych takich, jak bank czy poczta. Jest to udogodnienie dla osób starszych, które udając się do pobliskiego sklepu mogą nie tylko zrobić zakupy, ale i dokonać płatności za prąd czy gaz.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram