Zakaz handlu w niedzielę powinien być powszechny

Data dodania: 29 sierpnia 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Polska Grupa Supermarketów (PGS) nie podziela stanowiska branży. Uważa, że zakaz handlu w niedziele powinien być powszechny.

Sieć skupiająca sklepy Top Market, Delica, Minuta8 nie podziela stanowiska branży zaprezentowanego w liście do Minister Elżbiety Rafalskiej, dotyczącego ograniczeń w handlu w niedziele. 

PGS od początku debaty publicznej na ten temat postulowało do rządu o zachowanie powszechnej zasady wolnej niedzieli w handlu.

Zakaz handlu powinien obowiązywać wszystkie placówki handlowe - małe sklepy sieciowe, lokale osiedlowe oraz galerie. Inaczej, i tak słabo prosperujące sklepy prywatne, będą wypychane z ryku przez proces konsolidacji pod markami zagranicznych sieci, działających m.in. w galeriach handlowych” – podkreśla Michał sadecki, prezes PGS.

W opinii PGS rozwiązania pośrednie , proponowane w ramach ''wspólnego stanowiska branży'' (reprezentowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych, Forum Polskiego Handlu, Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Izbę Handlu, Konfederację Lewiatan oraz Krajową Radę Gastronomii i Cateringu), nie przyniosły żadnego efektu i nie będą miały wpływu na rzeczywistą poprawę warunków pracy w sektorze handlu. Jedynym odstępstwem – zdaniem PGS - powinny być obiekty użyteczności, w tym szpitale, stacje benzynowe, kina, teatry.

PGS zwraca podkreśla jednak, że należy monitorować działania zagranicznych sieci, które często otwierają swoje sklepy na stacjach benzynowych, omijając w ten sposób zakaz pracy w dni wolne od pracy. Szczególnie istotne jest zatem rozwiązanie kwestii części stacji benzynowych, usytuowanych w centrach miast.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram