Zakaz handlu w niedziele może obowiązywać od 2018 roku

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 marca 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Zakaz handlu w niedzielę od 2018 roku.

Sejm może przyjąć ustawę o zakazie o handlu w niedziele przez przed wakacjami, a weszłaby w życie od Nowego Roku.

Radio TOK FM powołując się na posła Jana Mosińskiego (PiS), przewodniczącego sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy, do której trafi po zaakceptowaniu przez rząd projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele podało, że projekt ustawy i zgłoszenie do niej poprawki mogą trafić pod obrady komisji  po świętach Wielkiej Nocy.

Jan Mosiński zapowiedział, że chciałby wprowadzenia „bardziej kodeksowych regulacji”, które uniemożliwiłby pracodawcy obchodzenie projektu, na przykład stosując w niedziele i święta umowy cywilno-prawne czy tzw. śmieciówki.

Poseł zapytany o vacatio legis dla planowanej ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele powiedział, że jeszcze trudno określić, czy będzie ono półroczne, czy trzymiesięczne. Jednocześnie wyjaśnił, że „okres wakacji, jesień to jest czas, żeby się przyzwyczaić do pewnych regulacji, które wejdą na przykład od 1 stycznia 2018 roku. To by było chyba najbardziej optymalne rozwiązanie, ale czy tak się stanie, na razie nie wiem.”

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram