Zainteresowanie konceptami edukacyjnymi będzie wzrastać

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Dobrestopnie.pl

Partnerów rozważających wejście do sieci franczyzowej „Nauka mimo woli” przyciąga duży potencjał możliwości. Franczyzobiorca może robić to, co umie najlepiej i powoli dołączać nowe propozycje dla swoich klientów. Do końca roku powinniśmy pozyskać ok. 5-8 kolejnych partnerów – mówi w rozmowie z nami Igor Dercz, twórca otwartej koncepcji franczyzowej „Nauka mimo woli” oraz dyrektor ds. rozwoju wydawnictwa dobrestopnie.pl.

Na przykład, w sytuacji gdy franczyzobiorca nie prowadzi jeszcze zajęć, ale już sprzedaje gotowe zestawy, może zostać partnerem przy programie finansowanym ze środków unijnych. Jeśli jest pedagogiem, psychologiem, terapeutą, zachęcamy do prowadzenia warsztatów Akademii Rodzica - pomagających matce lub ojcu wspierać dziecko. To równie ważne jak zmiana biegów lub hamowanie przy prowadzeniu samochodu. Przecież nikt nie nauczył się jeździć po przeczytaniu książki.

Czy sieć Nauka mimo woli rozwija się, czy czuje obciążenia kryzysu?

Spokojnie i miarowo idziemy naprzód. Przybyli 3 nowi partnerzy w ciągu 2 miesięcy. Do końca roku powinno być 5-8 kolejnych. Do tego dochodzi ośrodek pod Londynem pod kątem Polonii. Zweryfikowaliśmy ryzyka również po stronie Franczyzobiorcy i obniżyliśmy opłaty.

Jakie koszty ponosi firma rozpoczynająca franczyzę Nauka mimo woli?

Opłatę za przystąpienie, jednorazowo, potem zwykle opłatę miesięczną z przedziału 100-800 złotych. Obie zależą od wielkości terenu i zakresu działania. Model najskromniejszy nie ma nawet opłaty miesięcznej. Wyposażenie i materiały to przedział 1000-8000 zł.

Foto: zajęcia w Centrum w KwidzynieKładziecie Państwo duży nacisk na odmienność franczyzy Nauka mimo woli. Na czym ona polega?

Nauka mimo woli to metoda wychodząca z założeń terapeutycznych, która powstała na bazie wsparcia dzieci z niedoborami koncentracji i bardzo się rozwinęła. Okazała się cenna i skuteczna dla wszystkich dzieci jako wzmacniacz umiejętności i wiary w siebie. Rodzice mają codziennie telefoniczny dyżur terapeuty, z którym mogą podzielić się swoimi obawami i poszukać ścieżki dla ukochanego dziecka. Dziecko żyje w siatce zależności i nacisków rodziców, szkoły, kolegów. Stąd pomysły treningów Akademii Rodzica, aby mieli też własne zaplecze, kiedy dziecko jest z nimi. Odmienność wynika też z tego, że partnerzy zarabiają zarówno aktywnie jak pasywnie (mają udział w sprzedaży z platformy sklepowej).

Czy zmiany w oświacie mają wpływ na perspektywy rozwoju franczyzy Nauka mimo woli?

Jeśli jest jeszcze ktoś naiwny, kto myśli, że np. nowy ogólnopolski podręcznik MEN załatwi wszystkie kłopoty dzieci, to wkrótce dojrzy 8 tysięcy zwolnionych nauczycieli, mniej szkół, przeludnione klasy i brak perspektyw na lepszą naukę. Kochamy nasze dzieci - robiąc wszystko, aby były mądre i szczęśliwe. Ostatnie elementy są łatwe do uzyskania dzięki metodzie Nauka mimo woli. To tylko kwestia czasu, kiedy dostrzegą to rodzice dzieci, które już dziś nie potrafią pracować zespołowo, są emocjonalnie niedojrzałe choć sprawnie obsługują facebook i smartfona jedną ręką. Będzie z tego wiele kłopotów i pracy dla terapeutów. Nauka mimo woli to jeden z bardzo niewielu systemów dawania i wiedzy i radości dziecku, dostrzegania własnej fizyczności, rozpoznawania i odczuwania emocji po stronie dziecka z szanowaniem granic innych osób. Prędzej czy później zyskamy na zamieszaniu okołoszkolnym. Oby system franczyzowy był wtedy na tyle dostępny w całym kraju, aby fala niepokojów rodzicielskich i dziecięcych kłopotów znalazła na czas wsparcie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram