Żabka zerka na stacje paliw

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 października 2008
Kategoria:

Sieć sklepów Żabka prowadzi obecnie negocjacje nt. współpracy z kilkoma operatorami. - Widać duże zainteresowanie naszą ofertą ze strony operatorów, z kilkoma z nich prowadzimy wstępne rozmowy. Muszę dodać, że my także jesteśmy zainteresowani taką współpracą - mówi Jacek Roszyk.

Prowadzimy szeroko zakrojone badania dotyczące nowego formatu sklepów. Jedną z rozważanych przez nas opcji jest otwieranie sklepów na stacjach benzynowych - mówi Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.
Według prezesa Żabki, sieć jest dobrze przygotowana do realizacji takiego projektu. - Mamy odpowiednie know how oraz rozbudowane zaplecze logistyczne. Będziemy mogli dobrze wywiązać się z ewentualnej współpracy - uważa Prezes.
Według Prezesa Roszyka jedynym dylematem przy ewentualnej umowie z operatorem stacji paliw jest znalezienie wspólnych korzyści dla obu stron, czyli zarządcy sklepu oraz zarządcy stacji oraz ram organizacyjnych, w których można funkcjonować.
Firma nie chce zdradzić kiedy nastąpi sfinalizowanie umowy dotyczącej współpracy z operatorem sieci stacji benzynowych. - Nie mamy zwyczaju publikować dokładnych informacji na temat prowadzonych przez nas działań. Rozmowy są w toku i w stosownym czasie wydamy odpowiedni komunikat - mówi Jacek Roszyk.

Sieć Żabka liczy obecnie w Polsce prawie 2 tys. sklepów, w planach firmy jest otwieranie ok. 200 placówek rocznie. Firma rozwija się także za granicą w Czechach, a planuje ekspansję na Słowację i Ukrainę.

Komentarz:
Swoje sklepy na stacjach benzynowych w Polsce otwierają takie sieci jak: Carrefour (BP), Spar (Orlen) czy Piotr i Paweł (Shell). Do zagospodarowania pozostaje jeszcze kilka sieci, tj. Lotos, Łukoil, Slovnaft, Huzar oraz bardzo duży rynek stacji niezrzeszonych. Jak więc widzimy, sieci spożywcze bardzo intensywnie szukają nowych kanałów zbytów, często w tym zakresie korzystając ze sprawdzonych w innych krajach rozwiązań. Właściciele sieci liczą na wyższe marże i dobre lokalizacje.  Do zdobycia jest pokaźny rynek, z którego korzysta coraz więcej Polaków.

Michał Mazepa, 31 października 2008 r.
Na podstawie: portalspozywczy.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram