Żabka stawia na wina

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Andrzej Strzelczyk - Mistrz Polski Sommelierów - wraz z przedstawicielami Departamentu Handlowego firmy Żabka Polska odwiedzili jedne z największych w Europie targów winnych ProWein w Düsseldorfie, w Niemczech. Efektem wyjazdu będą już niebawem nowości w sieciach sklepów Żabka oraz Freshmarket.

W tym roku targi ProWein organizowane są już po raz 20. Wina zaprezentowali tu producenci z dobrze już nam znanych krajów winiarskich takich jak Francja, Włochy, Hiszpania, Chile, Argentyna, Australia, Nowa Zelandia, USA, ale również producenci win z Peru, Chin czy Japonii.

- Targi ProWein to co roku jedno z najważniejszych miejsc dla winnego świata, koncentrujące producentów, importerów, dystrybutorów zajmujących się winem. Podczas wydarzenia zaprezentowanych jest nie tylko tysiące butelek win, czasem nawet z tak odległych krajów jak Peru, ale to właśnie tutaj wytyczane są trendy, które w kolejnych miesiącach pojawią się również w naszym kraju – opowiada Andrzej Strzelczyk współpracujący z firmą Żabka Polska.

- Wspólnie z przedstawicielami firmy Żabka Polska przyjechaliśmy na targi, by nawiązać kontakty i znaleźć interesujące nas wina, które niebawem pojawią się w sklepach. Z mojego punktu widzenia bardzo ciekawe są również nowości winne, zaprezentowane przez producentów. Mam oczywiście na myśli wina naturalne i biologiczne – takie, które są produkowane z możliwie jak najmniejszą ingerencją człowieka w sposób najbliższy naturze. Według mnie to wina ciekawe, niektóre nawet niepowtarzalne i bardzo oryginalne. Potrafią zaskoczyć swoim aromatem i strukturą. Osobiście mam wrażenie, że coraz większa ilość producentów przechodzi na ten sposób produkcji wina – dodaje Mistrz Polski Sommelierów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram