Żabka podtrzymuje plany rozwoju

Autor: Redakcja
Kategoria:
Żabka podtrzymuje plany rozwoju; Foto: Żabka Polska

Spółka Żabka, właściciel sieci handlowych Żabka oraz Freshmarket podtrzymuje plany rozwoju. Do końca tego roku ma być otwarte łącznie 600 placówek w całej Polsce. W 2013 roku firma otworzyła niemal pół tysiąca sklepów, z czego około 25% lokalizacji pozyskano w ramach programu “Sklep za czynsz”.

Przy obecnych warunkach rynkowych analizy wskazują, że potencjał sieci Żabka wynosi 7-7,5 tys. sklepów, zaś dynamicznie rozwijana sieć Freshmarketów - według właściciela sieci - ma docelowo liczyć 1000 supermarketów.

Projekt "Sklep za czynsz" realizowany przez Żabka Polska od 2012 roku to reakcja na sytuację w branży handlowej w Polsce (zmiany udziałów handlu wielkopowierzchniowego i małopowierzchniowego). Program jest także odpowiedzią na współczesne problemy właścicieli małych sklepów spożywczych, zarówno własnych, jak i franczyzowych. Co roku kilka tysięcy osób jest zmuszonych zlikwidować własną działalność handlową. W zależności od źródła danych, każdego roku znika z rynku między 6 a 10 tys. placówek handlowych. To powoduje utratę źródła utrzymania dla właściciela i personelu takiego sklepu.

Co więcej, niezrzeszeni właściciele sklepów spożywczych są w coraz trudniejszej sytuacji. Klientów zabierają im dyskonty i sieci wielkopowierzchniowe. Dodatkowo, rosną wymagania klientów wobec sklepów, w których robią zakupy. Niestety część handlowców nie jest w stanie samodzielnie sprostać tym oczekiwaniom.
W polskim handlu dokonuje się zmiana pokoleniowa i młodzi ludzie coraz częściej nie chcą przejąć rodzinnego biznesu. Według analizy rynku nieruchomości handlowych wzrost zainteresowania programem „Sklep za czynsz” podyktowany jest coraz silniejszą konkurencją na rynku oraz poszukiwaniem stabilnego finansowo najemcy lokalu, który nie tylko będzie gwarantował comiesięczny czynsz, ale zainwestuje nawet kilkaset tysięcy złotych, wyposaży placówkę i stworzy z niej atrakcyjny punkt handlowy dla klientów.

Ponadto, projekt „Sklep za czynsz” wpisuje się w dobre praktyki społeczne, ponieważ właściciel sklepu po podpisaniu umowy nadal jest przedsiębiorcą. Właściciel przekazuje firmie sklep w zamian za 10-letni czynsz uzależniony od potencjału lokalizacji. Spółka poszukuje lokali handlowych w atrakcyjnych lokalizacjach o powierzchni od 70 - 400 m².

Zainteresowanych taką formą współpracy zapraszamy do naszej bazy franczyz.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram