Żabka otworzy supermarkety pod szyldem Fresh Market

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 marca 2009
Kategoria:
freshamrket_logo.jpg

freshamrket_logo.jpgJuż w grudniu 2008 roku zrobiło się głośno po tym, jak Żabka Polska ogłosiła, że finalizuje prace nad projektem siecisupermarketów. Dziś temat powraca.

Właściciel sieci, czeski fundusz Penta Investment  poinformował, że szyld Fresh Market w bieżącym roku może zawisnąć nad blisko 15 placówkami (w grudniu mówiono o 70 sklepach). Koszt tegorocznych inwestycji w nową sieć ma wynieść ok. 40 mln zł. Do końca 2010 r. ma już działać kolejnych 50. Na otwarcia czekają Łódź, Bytom, Tomaszów Mazowiecki, Racibórz i Świdnica. Każda z nich będzie miała powierzchnię sprzedaży 300-400 mkw. Pierwsza placówka zostanie uruchomiona już w marcu w Lesznie. Będzie miał formułę delikatesową, z asortymentem liczącym około 7500 SKU.
freshmarket-zabka.jpg

FreshMarket to sklepy delikatesowe typu convenience (blisko klienta). Placówki nowej sieci będą zlokalizowane w centrach miasta oraz w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Oferta produktowa sieci obejmie do 7 tys. pozycji asortymentowych. Znajdzie się w niej dużo produktów świeżych, sałatek i dań gotowych. Z analiz przeprowadzonych przez władze Żabki wynika, że na polskim rynku jest miejsce na ponad 1000 tego typu sklepów. W sklepach powstanie również stoisko „freshcoffee" (gdzie serwowana będzie świeżo parzona kawa i przekąski) oraz  punkty „freshclub” (gdzie będzie można opłacić rachunki, zagrać w lotto, doładować telefon czy wypłacić gotówkę).
Freshmarkety będą prowadzone przez ajentów sieci. Od firmy otrzymują know-how, lokalizację i wyposażenie delikatesów oraz działania marketingowe i logistykę. Ajenci odpowiadać będą za prowadzenie sklepu i zatrudnienie personelu. W każdej placówce ma pracować 25 osób. 
 
Agnieszka Grabuś, 25 marca 2009 r.
 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram