Żabka może wpaść w ręce Tesco

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 lutego 2011
Kategoria:

zabka_fotoLosy transakcji rozstrzygną się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Zbliżone do niej źródła donoszą, że w grze, oprócz brytyjskiego giganta, wciąż jest jeszcze jeden podmiot.

O prawdopodobnym przejęciu Żabki przez Tesco poinformował dzisiejszy "Puls Biznesu". W nawiązaniu do tej publikacji portal pb.pl uściślił, że do podpisania umowy powinno dojść w przyszłym tygodniu, a to, czy rzeczywiście Tesco będzie jedną z jej stron, nie zostało ostatecznie przesądzone. W grze wciąż jest bowiem inwestor finansowy.

Żabka to największa w Polsce sieć sklepów conveniece licząca ok. 2350 placówek, najwięcej na Śląsku (ponad 500). Obecnie jest własnością międzynarodowego funduszu Penta Investments, który przejął ją w 2007 r. za 500 mln zł. Sklepy Żabka działają także w Czechach (ok. 100 placówek), ale od niedawna czeska sieć nie jest już własnością Penty. Przejęło ją Tesco.

Nie jest tajemnicą, że brytyjska sieć była także zainteresowana przejęciem polskich placówek i, jak twierdzi "PB", jest bardzo bliska osiągnięcia tego celu. Na pewno z punktu widzenia Tesco transakcja byłaby korzystna, wzmocniłaby pozycję brytyjskiej firmy w Polsce i pozwoliłaby jej zaistnieć w atrakcyjnym segmencie sklepów convenience.

Sklepy Żabka prowadzone są przez ajentów, czyli indywidualnych przedsiębiorców na podstawie umowy o współpracy. Organizator sieci w całości pokrywa koszty inwestycji związanej z otwarciem nowej placówki, od zapewnienia lokalizacji po wyremontowanie i wyposażenie sklepu. Ajent odpowiedzialny jest za zarządzanie placówką, obsługę klientów, a jego wynagrodzenie zależne jest od wygenerowanej przez placówkę sprzedaży.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram