Żabka i Freshmarket z usługą kurierską

Data dodania: 10 listopada 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Żabka
Żabka i Freshmarket z usługą kurierską

Franczyzowe sieci sklepów spożywczych rozpoczęły współpracę z Pocztą Polską. Nowa usługa będzie rozwijana w ponad 4700 sklepach w całym kraju.

Przyjęta w tym roku strategia rozwoju Poczty Polskiej zakłada w ciągu pięciu lat podwojenie przychodów z obszaru kuriersko-paczkowego. Prognozujemy wzrost naszych usług kurierskich na poziomie 15–20 proc. wobec 10-proc. zwyżek prognozowanych dla rodzimego rynku. Dzięki współpracy z liderem sektora convenience - sieciami sklepów Żabka i Freshmarket - zyskujemy na rynku przeszło 4700 punktów odbioru w atrakcyjnych dla klientów lokalizacjach, otwartych od 6.00 do 23.00 – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Poszerzenie usługi w sieci sklepów Żabka i Freshmarket o kolejnego operatora to odpowiedź na aktualnie panujące trendy. Rok 2016 był pierwszym w historii, w którym segment przesyłek kurierskich osiągnął największy udział w ogólnej wartości rynku usług pocztowych - według „Raportu o stanie rynku pocztowego w 2016 roku” (UKE 2016). Wynika to m.in. z dynamicznego rozwoju sektora e-commerce oraz silnej konkurencji ze strony operatorów pocztowych.

Preferencje zakupowe Polaków zmieniają się. Nikogo nie dziwi już możliwość opłaty rachunków w sklepie czy doładowanie telefonu. Możliwość odbioru paczek realizowanych przez Pocztę Polską w naszych sieciach, to olbrzymie ułatwienie dla klientów, wpisujące się w ideę formatu sklepu convenience – komentuje Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. rozwoju usług w spółce Żabka Polska.

Jak to działa?

Klient Poczty Polskiej otrzymuje możliwość odbioru przesyłki z wybranego przez odbiorcę sklepu Żabka lub Freshmarket. Gdy przesyłka trafi do wybranego przez kupującego sklepu, adresat otrzyma powiadomienie SMS-em z: numerem paczki oraz adresem i kodem odbioru. Przesyłkę będzie można odebrać w godzinach otwarcia sklepów Żabka i Freshmarket.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram