Żabka będzie otwarta 24 godziny na dobę

Data dodania: 12 lutego 2019
Kategoria:
Foto: Żabka będzie otwarta 24 godziny na dobę

Po tym, jak za pomocą umowy z firmami pocztowymi Żabce udało się ominąć zakaz handlu w niedzielę, wydawało się, że trudno pójść o krok dalej. A jednak sieć sklepów znów zaskakuje: już niedługo część Żabek będzie bezobsługowa i otwarta całą dobę.

Takie zapowiedzi mogli usłyszeć w połowie stycznia goście targów technologicznych w Nowym Jorku. Przedstawiciele Żabki ogłosili tam, że zaczną współpracować z firmą zajmującą się sztuczną inteligencją, dzięki czemu ze sklepów już niedługo może zniknąć obsługa. Punkty sieci będą w związku z tym mogły być otwarte przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. System bezobsługowy będzie opierał się na sensorach rejestrujących wagę towarów czy obraz z kamer. Połączenie zebranych w ten sposób danych z płatnością bezgotówkową pozwala stworzyć sklep przyszłości.

Ułatwienie dla sprzedawców

W ciągu najbliższych miesięcy ma zostać otwarty prototyp takiego sklepu, a jeśli pomysły się sprawdzą, technologia zostanie wprowadzona na szerszą skalę. Bezobsługowe kasy mają się pojawić w pierwszej kolejności w kontenerowych sklepach umieszczonych latem w nadmorskich miejscowościach.. - Dla Żabki zaprojektowane będą nowe rozwiązania, które wzbogacą obecne sklepy o nową ścieżkę zakupu dla klienta, z pominięciem kasy, jednocześnie zachowując tradycyjną obsługę sprzedawcy. Tego typu placówki będą korzystać z technologii sztucznej inteligencji AiFi, łącząc informacje z czujników i kamer, tak aby umożliwić zakupy z pominięciem kasy. - głosi oficjalny komunikat marki. Wynika z niego, że niektóre placówki mogą nadal zatrudniać obsługę. Być może miałaby ona więcej czasu dzięki pomocy bezobsługowych kas, co mogłoby usprawnić proces robienia zakupów szczególnie w tych Żabkach, w których sprzedawane są hot-dogi czy kawa na wynos. Dane analizowane przez sztuczną inteligencję mają też ułatwić franczyzobiorcom podejmowanie decyzji o uzupełnianiu zapasów czy przeprowadzaniu promocji.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design