Zabawkowe wyspy nowością na rynku franczyzy

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 stycznia 2018
Kategoria:
Foto: Toy Planet
Zabawkowe wyspy nowością na rynku franczyzy

Wyspy w galeriach handlowych i sklep internetowy – to odpowiedź franczyzowej sieci sklepów z markowymi zabawkami na ofertę hipermarketów i dyskontów.

Hipermarkety, internet, sklepy Smyk i dyskonty - to miejsca, gdzie Polacy najczęściej kupują zabawki - wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Ich zaletą jako miejsc kupowania zabawek jest przede wszystkim cena. Z kolei Smyk ceniony jest głównie za duży wybór zabawek.

Jak dowiedział się portal franczyzawpolsce.pl, przedsiębiorca Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex, do której należy franczyzowa sieć sklepów Toy Planet postanowił połączyć te wszystkie korzyści w jedno wprowadzając na rynek nowy koncept sprzedażowy – stoiska Toy Planet Baby. To nowość na polskim rynku zabawek.

Stosunkowo niewielki próg inwestycyjny przyciąga wielu zainteresowanych działaniem pod marką Toy Planet. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami, którzy chcą prowadzić własny biznes razem z nami – zaznacza w rozmowie z franczyzawpolsce.pl Wojciech Goduński, właściciel sieci z zabawkami.

Ta oferta współpracy jest skierowana do przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem własnego punktu sprzedaży w galerii handlowej przy dogodnych kosztach zarówno otwarcia wyspy, jak i jej utrzymania. Minimalna kwota inwestycji wynosi 34 tys. zł.

Koncept wysp doskonale wpisuje się w trendy rynkowe. Z badań wynika, że co trzecia zabawka kupowana jest na prezent, zaś co dziesiąta - pod wpływem impulsu, na prośbę dziecka przy okazji innych zakupów. 

Obecnie pod szyldem Toy Planet działa 39 stacjonarnych sklepów franczyzowych działających w galeriach handlowych. Trwają też rozmowy na temat otwarcia kolejnych salonów sprzedaży. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma Wojtex planuje uruchomić też sklep internetowy.

Więcej o franczyzie Toy Planet można przeczytać odwiedzając naszą bazę konceptów sieciowych.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: od 40 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: 800 zł + 1% od obrotu/miesiąc
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram