Za pizzę w dostawie rozliczymy się bezgotówkowo

Autor: Redakcja
Kategoria:
Da Grasso łapie klientów w sieci; Foto: Da Grasso

Franczyzowa sieć pizzerii umożliwiła klientom płatność kartą zarówno na miejscu, jak i w dostawie.

Sieć pizzerii Da Grasso zdecydowała się na umożliwienie klientom płatności kartą zarówno w lokalu, jak i w dostawie. Udostępniła też usługi dodatkowe, pozwalające na wypłatę gotówki podczas płatności kartą za dostawę, a w przypadku klientów zagranicznych na płatność we własnej walucie.

Da Grasso zrzesza ponad 170 różnych podmiotów, posiadających oddzielne konta bankowe. Model obsługi płatności bezgotówkowych w sieci pizzerii zaprojektował SIX Payment Services. Firma nie wymagał od spółki i podmiotów z nią powiązanych posiadania kont firmowych w konkretnym banku.

Placówki Da Grasso oraz kurierzy zostali wyposażeni w terminale przenośne IWL 220, które oprócz standardowych i zbliżeniowych płatności kartą, oferują również usługi dodatkowe jak Cashback czy DCC (Dynamiczna Wymiana Walut). Terminale płatnicze zainstalowane w Da Grasso umożliwiają również  funkcjonowanie specjalnej aplikacji obsługującej zamówienia online ze strony pizzerii. Obecnie SIX obsługuje ponad 110 placówek partnerskich Da Grasso.

Docelowo rozwiązanie wdrożone zostanie w całej sieci. Dedykowana aplikacja na terminalu POS przygotowana przez partnera SIX, firmę Hilltech otwiera kolejny kanał komunikacji pomiędzy klientem a lokalem. Zamówienie ze strony www przekierowane jest do najbliższej pizzerii w rejonie klienta i drukowane na terminalu. W odpowiedzi lokal za pośrednictwem terminala potwierdza przyjęcie zamówienia i przesyła szacowany czas dostawy. Aplikacja pozwala na monitorowanie zamówień w systemie Da Grasso oraz wyeliminowanie sprzedaży niekontrolowanej przez właściciela placówki.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram