Z księgową na łączach

Autor: Redakcja
Z księgową na łączach
Z księgową na łączach

Założenie działalności gospodarczej nie wiąże się już z wizytami w wielu urzędach oraz wypełnianiem stosów druków. Obecnie większość formalności załatwimy przez Internet, a na prowadzenie jednoosobowej firmy decyduje się coraz więcej ludzi – nawet takich, którzy pracują na etacie.

To dobry sposób na dorobienie do pensji lub też zmianę planów życiowych. Własna firma daje bowiem bardzo dużo niezależności, ale wymaga również wiele pracy. Niezależnie od powodów, specyfiki prowadzonej działalności i uzyskiwanych dochodów zawsze staniemy przed wyborem odpowiedniego programu księgowego, który pomoże policzyć wszystkie wpływy i wydatki, obliczy konieczne podatki oraz pomoże przygotować niezbędna dokumentację. Sposobów na prowadzenie księgowości w małej firmie jest kilka. Zazwyczaj nikt nie decyduje się na zatrudnienie pracownika, ale popularne są biura rachunkowe lub też specjalne programy w wersji offline lub online.

Najwygodniejsze rozwiązania

Najwygodniejszym i najatrakcyjniejszym sposobem na prowadzenie księgowości w małej firmie jest zakup specjalnego programu. Najlepiej sprawdzają się te dostępne online. Przede wszystkim są tańsze, a ciągłe aktualizacje pozwalają być na bieżąco ze wszystkimi zmieniającymi się przepisami. W wersjach instalowanych na komputer sami musimy dbać o dostosowanie parametrów, poza tym musimy za to dodatkowo zapłacić. Program księgowy to bardzo wygodne wyjście. Niezależnie od tego, na jakim urządzeniu i gdzie pracujemy, bez problemu możemy zarządzać finansowymi firmy. Dlatego właśnie jest to tak popularne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią nowoczesne technologie i przede wszystkim to, w jaki sposób ułatwiają nam one życie.

Księgowanie na pięć

Księgowość elektroniczna to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy z urzędem skarbowym rozliczają się „na zasadach ogólnych”, podatkiem liniowym lub też są płatnikami VAT. Pogram online jest bardzo przyjazny użytkownikowi i przede wszystkim bardzo wygodny. Oprócz księgowania w odpowiednich ewidencjach tworzymy księgę kontrahentów z danymi adresowymi, rodzajami produktów lub usług. Poza prowadzeniem Księgi Przychodów i Rozchodów program księgowy obsługuje również inne ewidencje – na przykład amortyzację czy też zakup i sprzedaż VAT. System generuje wszystkie deklaracje i bezpośrednio możemy wysłać je do urzędu. W tym aspekcie nie ogranicza nas nic poza dostępem do Internetu.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram