Yves Rocher rozwija sieć o kolejne salony

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 stycznia 2013
Kategoria:
160x110-yves_rocher_

160x110-yves_rocher_

Francuskie drogerie Yves Rocher, wśród których nie brakuje jednostek franczyzowych, planują w tym roku otwarcie w Polsce nowych sklepów.

Yves Rocher działa w Polsce od 1990 roku. Większość spośród 97 placówek, znajduje się w centrach handlowych dużych i średnich miast. 21 z nich to jednostki franczyzowe. W ocenie firmy potencjał polskiego rynku jest nadal bardzo duży, dlatego cały czas dynamicznie powiększa swoją sieć. W tym roku planuje otwarcie kolejnych 4-5 sklepów.

Yves Rocher jest firmą rodzinną założoną w 1959 roku w Bretanii. Oferuje linię ponad 700 kosmetyków do pielęgnacji ciała, także dla mężczyzn.  Swoje produkty sprzedaje zarówno w salonach stacjonarnych, sklepie internetowym, jak i za pośrednictwem katalogów wysyłkowych. Marka z powodzeniem prowadzi działalność w 80 krajach i ma ponad 30 milionów klientów na całym świecie.

Koszt uruchomienia nowej placówki w systemie franczyzowym jest bardzo zróżnicowany i zależy od miejsca i adaptacji lokalu. Przygotowanie sklepu wraz z wyposażeniem może pochłonąć od 60 do 130 tys. zł. Dodatkowo na zakup towaru trzeba przeznaczyć ok. 80-100 tys. zł.

Na polskim rynku, poza Yves Rocher, swoim pomysłem na biznes z franczyzobiorcami gotowe są podzielić się francuska L'Occitane en Provance czy łotewska Stenders. To, że w dalszym ciągu stawiają na rozwój, niewątpliwie świadczy o rosnącej atrakcyjności rynku kosmetyków naturalnych w naszym kraju.

Adam Gieras

Nie wiesz która franczyza będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zobacz nasz katalog franczyz i wybór stanie się prosty.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram