Yves Rocher planuje 10 otwarć rocznie

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 maja 2011
Kategoria:
yves_rocher_logo_newW sieci tego francuskiego producenta kosmetyków naturalnych równomiernie przybywa placówek własnych i franczyzowych.

Yves Rocher to jedna z pierwszych firm, które zaczęły rozwijać się w naszym kraju poprzez franczyzę. Pierwsze sklepy tej sieci powstały u nas w 1990 roku. Obecnie jest ich już 86, w tym 43 własne i 43 franczyzowe. Firma nie spoczywa jednak na laurach. W jej ocenie, potencjał polskiego rynku wciąż jest duży, bowiem planuej ona w najbliższych latach dynamicznie powiększać sieć.

- Plany na 2011 rok to w sumie 9-10 otwarć nowych sklepow: 3 już za nami, a 7 przed nami, m.in. Szczecin, Rumia, Kalisz, Kielce, Bielsko-Biała, Słupsk. W latach 2012-2013 planujemy około 20 otwarć - zapowiada Jakub Kuśpit, dyrektor handlowy Yves Rocher Polska.

Sklepy sieci powstają zarówno w galeriach, jak i przy dobrych ulicach handlowych. Na koszt uruchomienia takiej placówki składa się adaptacja lokalu, aranżacja, meble oraz pierwsze zatowarowanie. Przygotowanie lokalu wraz z wyposażeniem w zależności od lokalizacji i potrzeb adaptacyjnych może pochłonąć ok. 60-80 tys. zł przy ulicy handlowej, zaś w nowo wybudowanym centum może kształtować się w granicach 80-130 tys. zł. Dodatkowo zakup towaru dla sklepu to koszt ok. 80-100 tys. zł.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat na polskim rynku pojawiły się kolejne sieci rozwijające sklepy z kosmetykami naturalnymi, m.in. polska firma Organique, francuska L'Occitane en Provance czy łotewska Stenders. Do podoboju rynku szykują się kolejne, m.in. łotewski Atirrance, który poszukuje franczyzobiorców w naszym kraju oraz polska firma Phenome, która niedawno otworzyła cztery pierwsze sklepy własne, a w planach ma także rozwój poprzez franczyzę.

Pojawianie się na rynku kolejnych graczy niewątpliwie świadczy o rosnącej atrakcyjności rynku kosmetyków naturalnych w Polsce. Większość działających na nim firm, oprócz uruchamiania placówek własnych, jest gotowa podzielić się swoim przepisem na udany biznes z franczyzobiorcami.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram