Yasumi epil ma już pierwszych franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 września 2010
Kategoria:
W sierpniu powstało pięć salonów fotoepilacji działających pod tą marką. Na wrzesień zaplanowano otwarcie kolejnych. Ale franczyzobiorców pozyskują także konkurencyjne sieci.
W ubiegłym miesiącu do istniejącej placówki własnej Yasumi epil w Kaliszu dołączyły salony w Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu, Toruniu, Jarocinie i Piasecznie. Już we wrześniu mają ruszyć placówki zlokalizowane m.in. w Łodzi i Pruszkowie. Marka Yasumi epil przeznaczona jest zarówno dla osób, które chcą uruchomić salon dedykowany wyłącznie usługom fotodepilacji i fotoodmładzania, jak i dla tych, którzy prowadzą już działalność w branży urodowej i chcieliby ją poszerzyć.
– Nasze wymagania wobec franczyzobiorcy to posiadanie przez niego lokalu o powierzchni 30- 45 mkw., który może być wydzieloną częścią na przykład gabinetu kosmetycznego, medycznego czy stomatologicznego, dobra lokalizacja z wygodnym dojazdem i parkingiem oraz możliwość  wizualizacji salonu  – mówi Krzysztof Bydałek z firmy Yasumi.

 

Yasumi od lat specjalizuje się w wyposażaniu salonów urody. W ostatnim czasie tworzy także sieć partnerską Instytutów Zdrowia i Urody Yasumi – należy do niej już ok. 30 salonów w całej Polsce. Niektóre z nowo otwartych punktów Yasumi epil (w Piasecznie czy Toruniu) zostały dołączone do działających już wcześniej Instytutów. Ale proces przebiega też w drugą stronę –  przy uruchomionym właśnie Yasumi epil w Jarocinie wkrótce powstanie Instytut Yasumi wraz z jego pełną ofertą. Oczywiście salony fotoepilacji powstają także w zupełnie nowych dla marki Yasumi lokalizacjach i w oderwaniu od jej Instytutów.

Przypomnijmy, że Instytuty oferują szeroką gamę zabiegów na twarz i na ciało, a także zabiegi modelujące syletkę oraz masaże. Gabinety fotoepilacji specjalizują się zaś w długoterminowej likwidacji owłosienia  przy użyciu silnego światła pulsacyjnego IPL, wzmocnionego radiofrekwencją (energią fal radiowych). Poza tym w ofercie są zabiegi fotoodmładzania, likwidacji plam pigmentacyjnych oraz leczenia trądziku, a także sprzedaż i możliwość wypożyczenia drobnego sprzętu przeznaczonego do domowej pielęgnacji skóry.

Koszt uruchomienia Istytutu Zdrowia i Urody Yasumi to ok. 200 tys. zł. Koncept Yasumi epil jest znacznie tańszy – inwestycja powianna zamknąć się w 75 tys. zł. Firma będzie także pobierała comiesięczną opłatę franczyzową (1000 zł) i marketingową (500 zł). Salony fotoepilacji będą powstawać w miastach liczących powyżej 30 tys. mieszkańców.

– Franczyzobiorcą Yasumi epil może zostać tak naprawdę każdy. Nasza pomoc na każdym etapie współpracy pozwala otworzyć sprawnie działającą placówkę nowoczesnej epilacji zarówno osobom doświadczonym w prowadzeniu działalności gospodarczej, jak i świeżo upieczonym przedsiębiorcom. Przygotowany przez nas program idealnie nadaje się także dla kobiet pragnących samodzielnie prowadzić i pracować we własnym biznesie – zapewnia Krzysztof Bydałek.

Na razie na rynku specjalistycznych salonów fotodepilacji nie ma jeszcze zbyt dużej konkurencji, przynajmniej w niektórych miastach, ale warto zwrócić uwagę na to, jak szybko to się może zmienić.

Hiszpańska sieć No + Vello ma u nas już 43 takie placówki, a jej plan zakłada uruchomienie do końca roku jeszcze ponad 50 salonów. W sieci Yasumi epil, która w chwili obecnej ma 6 placówek, do otwarcia przygotowuje się 13 kolejnych. Pod marką Expelos działają już 4 salony, ale według wstępnych założeń właścicieli sieci na koniec 2010 r. powinno być ich ok. 20. Do ofensywy przytąpiła niedawno także sieć Beautiful Skin, która ma ponad 40 salonów partnerskich działających pod różnymi markami. Do końca 2011 r. chciałaby mieć jednak ok. 140 placówek pod tą samą marką i wyspecjalizowanych właśnie w fotodepilacji. Podobną sieć chce rozwijać także polska firma Adolesnese (obecnie dwie placówki) oraz portugalska Depil Concept.

Już teraz rozpoczęła się między tymi sieciami walka cenowa. Przywieziony z Hiszpanii pomysł No+Vello – jednakowa cena dla każdej części ciała – szybko został podchwycony przez konkurencję. Ta stała cena obowiązująca już w gabinetach No+Vello, Yasumi epil, Expelos oraz Adolesense to obecnie 99 zł. Jeszcze niższą chce zaproponować Depil Concept - 65 zł, ale sieć nie pozyskałą na razie w Polsce franczyzobiorców.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram