Wzrost gospodarczy zawdzięczamy przedsiębiorcom

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 lutego 2013
Kategoria:

biznes_fotoTrzy czwarte PKB, dwie trzecie miejsc pracy i ponad połowa dochodów polskich rodzin – to wkład firm w gospodarkę, informuje Puls Biznesu.

To właśnie przedsiębiorcom zawdzięczamy wzrost gospodarczy, który utrzymuje się w Polsce nieprzerwanie od 21 lat. Płacąc podatki zasilają w ogromnej części budżet i kasę samorządów – wynika z raportu dotyczącego wpływu małych i dużych przedsiębiorców na polską gospodarkę, który został przygotowany przez PKPP Lewiatan.

W naszym kraju działa obecnie około 1,87 mln firm, z czego 95 proc. to małe, jedno- lub dwuosobowe przedsiębiorstwa. Średnio w ciągu godziny przybywa 166 nowych. Ich wkład w rozwój gospodarki jest olbrzymi. – Tylko w latach 2003-10 majątek wszystkich polskich firm wzrósł o 49 proc. Co roku prywatni przedsiębiorcy wykładają ponad 120 mld zł na inwestycje, czyli trzy razy więcej niż wszystkie samorządy. Co ważne, aż 87 proc. tych inwestycji jest finansowanych z pieniędzy własnych – podaje Puls Biznesu.

Adam Gieras

źródło: Puls Biznesu

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram