Wzrosła konkurencja na rynku sklepów z podłogami

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 stycznia 2011
Kategoria:
Komfort_NysaTakie sieci jak Ruck Zuck, Komfort, DDD Dobre Dla Domu oraz Majster uruchomiły w ubiegłym roku łącznie ok. 80 sklepów w naszym kraju. W tym roku nie zamierzają zwalniać tempa.

Niektórym firmom nie udało się w pełni zrealizować ambitnych założeń co do rozwoju sieci przedstawianych na początku 2010 roku. Niemniej przyrost nowych punktów był i tak imponujący.

Największą siecią nadal dysponuje Komfort, działa w niej 151 sklepów w Polsce, 7 w Czechach i 1 na Słowacji. To o ok. 20 więcej niż na koniec 2009 r. W minionym roku Komfort intensywnie rozwijał sieć franczyzową w naszym kraju. Udało mu się niemal podwoić liczbę sklepów działających w tej formule i obecnie jest ich 33. Najnowsza placówka franczyzowa ruszyła pod koniec listopada w Żarach i została uruchomiona przez jednego z multifranczyzobiorców Komfortu, który działa w systemie od dwóch lat.

Powody do zadowlenia powinien mieć także RuckZuck, sieć salonów partnerskich oferujących drzwi i podłogi marki Classen. Powiększyła się ona o 24 nowe salony, w tym o 19 w naszym kraju. Kolejne 24 sklepy przeszły gruntowne odświeżenie. Obecnie w Polsce funkcjonuje ok. 120 salonów RuckZuck. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedały one blisko 2,5 mln mkw. oraz niemal 80 tys. drzwi.

- Tak duże zainteresowanie podłogami i drzwiami wewnętrznymi to znak, że Polacy coraz chętniej zmieniają wystrój swoich mieszkań, bawią się designem i eksperymentują z nowymi formami. Inwestycja w salony oferujące najwyższej klasy podłogi i drzwi to zatem obecnie dobry pomysł na własny biznes - mówi Krzysztof Bedra, manager odpowiedzialny za ekspansję sieci RuckZuck w Polsce.

I dodaje: – Nasza sieć stale się rozwija, w 2011 roku planujemy otwarcie 30 nowych sklepów, kontynuację procesu odświeżania wizerunku punktów oraz aktywne działania celem uatrakcyjnienia oferty handlowej naszej sieci.

Podobny plan co do liczby otwarć ma na ten rok sieć Majster budowana przez firmę Składy Vox. Majster jest ubiegłorocznym rekordzistą pod względem ilości uruchomionych punktów sprzedaży. Otworzył aż 35 sklepów franczyzowych. Przyrost ogólnej liczby placówek w sieci był jednak mniejszy. Część umów została bowiem rozwiązana z powodu pogarszającej się płynności finansowej partnera bądź nieutrzymywania standardów sieci. W rezultacie Majster zakończył rok z liczbą 90 punktów w sieci.

- Plany na rok 2011 są równie ambitne jak te z 2010 r., gdyż nadal chcielibyśmy otwierać 30 nowych sklepów Majster rocznie. Jednak priorytetem będzie otwarcie minimum 5 salonów franczyzowych Drzwi i podłogi VOX oraz  kilku punktów własnych tej sieci - mówi Arkadiusz Palus, pełnomocnik zarządu ds. sieci Majster. Drzwi i podłogi VOX to dużo droższy koncept niż Majster, przeznaczony dla dużych i mocnych finansowo firm. Sieć ta liczy obecnie 60 punktów.

Najmniejszą siecią dysponuje obecnie DDD Dobre Dla Domu - 50 placówek, ale jej także udało pozyskać w minionym roku kilkunastu nowych partnerów. Firma nadal zamierza rozwijać swój podstawowy koncept, ale jednocześnie uruchamia dodatkowe możliwości współpracy, m.in dla franczyzobiorców z mniejszych miejscowości (tzw. DDD mini) oraz dla osób, którzy chcą rozpocząć działalność w branży niewielkim nakładem środków finansowych. Ta druga grupa może uruchomić punkt sprzedaży Podłogi i Drzwi przy współpracy z lokalnym franczyzobiorcą sieci DDD.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram