Worldseo wkrótce zakończy sprzedaż licencji na Polskę

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 grudnia 2010
Kategoria:
worldseoOsoby, które chcą zająć się sprzedażą przez Internet towarów kupowanych bezpośrednio w kraju producenta, będą jednak mogły wykupić licencję na działalność w innym państwie UE. Miejsce zamieszkania nie gra roli.

Ze względu na duże perspektywy rozwoju handlu internetowego zainteresowanie tym rynkiem jest ogromne i coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w tym biznesie. To spośród nich swoich franczyzobiorców rekrutuje Worldseo. Ich zadaniem jest bowiem sprzedaż w sklepach internetowych i na aukcjach produktów, których zakup w kraju producenta organizuje centrala sieci. Firma posiada obecnie 6 magazynów w Hong Kongu, do których franczyzobiorcy dostają dostęp online.

Jeszcze na koniec 2009 r. sieć liczyła jedną jednostkę własną i jedną franczyzową. Obecnie działają w niej dwa oddziały własne oraz sześć franczyzowych - każdy ma wyłączność na sprzedaż określonej grupy asortymentowej w naszym kraju. Do sieci może więc dołączyć już tylko trzech biorców licencji na Polskę, w takich kategoriach jak RTV i elektronika, telefony komórkowe oraz akcesoria samochodowe. Koszty uruchomienia tego biznesu powinny zamknąć się w 10 tys. zł brutto, z czego większość stanowi koszt licencji (6 tys. zł netto).

- W kolejnych latach planujemy szybko i systematycznie powiększać sieć, stąd bardzo niska opłata wstępna oraz bieżąca w porównaniu do innych franczyz. Jednocześnie skupiamy się na zwiększeniu sprzedaży przez franczyzobiorców. Łączna sprzedaż generowana przez grupę kilkudziesięciu placówek pozwoli na negocjowanie dodatkowych rabatów u dostawców i dalszą ekspansję sieci także poza Europę - mówi Daniel Burzawa z WorldSEO Business Centre.

Zapewnia, że firma jest już gotowa do tego, by przyjąć masterfranczyzobiorców na każdy kraj UE. Pierwszą licencję na jeden z krajów Worldseo planuje sprzedać już w przyszłym roku. Licencja master jest droższa od standardowej, kosztuje 25 tys. zł netto. Warunkiem rozwoju działalności na rynku zagranicznym jest znajomość odpowiedniego języka obcego, która umożliwi komunikację przez Internet z tamtejszymi klientami.

- Głównym rynkiem docelowym dla Worldseo są wszyscy, którzy chcą korzystać z usług organizacji zakupu w kraju producenta z jak najmniejszym łańcuchem pośredników, a więc korporacje, stowarzyszenia władz, małe i duże firmy, a przede wszystkim gospodarstwa domowe i pojedyncze osoby. Sprzedaż elektroniczna jest wciąż w trendzie wzrostowym, daje to bardzo duże szanse na rozwój. Zagrożeniem natomiast jest możliwość powstania legalnej konkurencji aktualnie działającej w tzw. szarej strefie - mówi Daniel Burzawa.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram