Wojtex lody włoskie zamienia na tajskie

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 grudnia 2018
Kategoria:
Foto: Wojtex lody włoskie zamienia na tajskie

Znane z kurortów i miasteczek lody Mangatto niedługo mogą zniknąć. Wojtex zauważa zmianę preferencji Polaków, jeśli chodzi o lody.

Lody włoskie jeszcze kilkanaście lat temu były nowinką. Kojarzyły się z deserem z wyższej półki, a dodatkowo pochodzącym z kraju o bogatych tradycjach kulinarnych. Dynamiczny rozwój branży lodziarskiej w Polsce sprawił jednak, że Polacy zwrócili się w stronę innych, często o wiele bardziej nowatorskich deserów lodowych. Wojciech Goduński, właściciel Wojtexu, przyznaje, że jego firma mocno to ostatnio odczuła. - Obecnie przeprowadzamy rebranding marki lodowej Mangatto. Ostatni sezon pokazał, że biznes z tradycyjnymi włoskimi lodami nie jest już w modzie - mówi. Firma zauważyła trend na lody tajskie, które wciąż są nowością. W wielu mniejszych miejscowościach nie ma ani jednego punktu, który by je oferował. - Uruchamiamy więc nowy brand – Tairoll - kontynuuje Goduński. - Wkraczamy w dosyć niszową branżę. Będą to lodziarnie zarówno mobilne jak i stacjonarne. Przyczepy już są gotowe - zdradza.

Firma ma zamiar uruchomić pierwsze otwarcia we franczyzie już w styczniu. Równolegle nadal rozwijają się inne franczyzowe koncepty marki. Najnowsza pizzeria Biesiadowo otwarta zostanie na początku 2019 r. w Sędziszowie, a właściciel sieci widzi potencjał dla kolejnych 200 restauracji w Polsce. Wojtex rozwija też swoją aplikację mobilną Zjemy.co.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram