Wojciech Inglot nie żyje

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 lutego 2013
Kategoria:

inglotW sobotę, 23 lutego br. w wieku 58 lat zmarł Wojciech Inglot, właściciel franczyzowej marki kosmetycznej Inglot Cosmetics, która posiada ponad 300 sklepów w 46 krajach.

- Odszedł wspaniały człowiek i kolega. Nic nie zapowiadało tej tragedii - powiedział prezydent Przemyśla Robert Choma.

Wojciech Inglot był absolwentem wydziału chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Firmę założył w Przemyślu w 1983 r. Nie od razu jednak produkował kosmetyki. Pierwszym produktem był płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych.

Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy, głównym celem spółki była "produkcja wysokiej jakości produktów, oferowanych klientom po rozsądnych cenach".

Inglot w nielicznych wywiadach w mediach podkreślał, że wszystkie kosmetyki firmy produkowane są w Unii Europejskiej, a 95 proc. w zakładzie w Przemyślu. Największym powodem do dumy właściciela Inglota był bez wątpienia sklep firmowy na Times Square w Nowym Jorku.

Obecnie firma sprzedaje swoje produkty m.in. cienie do powiek, lakiery do paznokci i pomadki do ust w ponad 300 salonach w 46 krajach na sześciu kontynentach.

W ubiegłym roku Inglot został pierwszym laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii Sukces. (PAP)

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram