Nietypowa kawiarnia w Rzymie

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 kwietnia 2016
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Nietypowa kawiarnia w Rzymie. Bar serwuje kawę bezrobotnym.

Jeśli jesteś bezrobotny i mieszkasz we Włoszech możesz liczyć na darmową kawę w jednym z rzymskich barów. Skąd wziął się ten pomysł?

„Zawieszona kawa” - tak nazywa się bar w Rzymie otwarty przez artystów. Nawiązuje on do neapolitańskiej tradycji płacenia za dodatkową kawę dla kogoś, kogo na nią nie stać. W lokalu w Wiecznym Mieście można zafundować posiłek młodym bezrobotnym – informuje PAP.

Taką ofertę przygotowali artystka fotografik Lidia Di Monte, reżyser Claudio Aloia i aktorka Irma Di Monte. Darmowa kawa serwowana jest osobom w wieku 30-40 lat, czyli reprezentantom pokolenia, które najbardziej dotknięte jest we Włoszech problemem bezrobocia. W małym lokalu mogą za darmo wypić kawę, zjeść kanapkę czy inne proste danie.

Na barze stoi puszka, do której stali klienci regularnie wrzucają rachunki z dodatkowo opłaconym posiłkiem dla osoby, która nie będzie miała na to pieniędzy.

Jak mówią pomysłodawcy projektu, chodzi tu o pomaganie młodym ludziom w potrzebie, nie mającym pracy mimo dyplomu. Dlatego otworzyli bar, w którym klienci mają możliwość wesprzeć osoby w potrzebie.

Właściciele baru dodają, że początkowo, nikt nie miał odwagi sięgnąć do puszki po zapłacony rachunek i poprosić o jedzenie. Jednak z czasem na „zawieszone” obiady i kolacje zaczęło przychodzić coraz więcej osób, a pod wieczór puszka jest pusta.

Być może ta nowość dojdzie też do nas i kiedyś w kawiarniach puszki z napisem „napiwki dla kelnerów” zastąpią pudełka na dodatkowo zapłacone rachunki dla osób w potrzebie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram