Własny e-biznes za dotację unijną?

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 września 2008
Kategoria:

Od 15 września rusza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z e-biznesem i e-usługami w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Dofinansowanie działań z sektora gospodarki elektronicznej kierowane jest przede wszystkim do mikro i małych przedsiębiorców, którzy funkcjonują na rynku przynajmniej rok.

Wysokość wsparcia jest niebagatelna. Dla działania 8.1. Wsparcie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej jest to kwota nawet 1 mln zł. W przypadku działania 8.2. Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B jest to aż 2 mln zł. Wystarczy wytworzyć, świadczyć i aktualizować przynajmniej jedną usługę cyfrową lub choćby zinformatyzować procesy biznesowe z minimum trzema partnerami w prowadzonej działalności.

- Biorąc pod uwagę fakt nieustannego rozwoju e-handlu przewidujemy duże zainteresowanie naborem – mówi Jarosław Nowakowski, redaktor prowadzący serwisu TwojeInnowacje.pl. - Rozpoczęcie własnej działalności w sieci lub jej przeniesienie na ten grunt często stanowi „być albo nie być” przedsiębiorcy. Własny biznes to nie tylko handel w internecie, ale prywatne przedszkole, butik odzieżowy czy gospodarstwo agroturystyczne, w których zatrudnienie nie przekracza 10 osób. Często są to osoby z najbliższej rodziny.

Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B ma pomóc przede wszystkim i mikro- i małemu przedsiębiorcy w budowaniu relacji z biznesowym otoczeniem, zarówno w regionie jak i w branży. Wykorzystanie rozwiązań informatycznych z pewnością przełamie bariery „początkującego” i usprawni funkcjonowanie młodej firmy.

- W promowanie przedsiębiorczości żywo włącza się również nasz serwis TwojeInnowacje.pl oferując użytkownikom całkowicie bezpłatne doradztwo „Zapytaj Eksperta” i pomoc informacyjną – mówi Jarosław Nowakowski. - Mamy nadzieję, że e-porada będzie sprzyjać zainteresowaniu dotacją, a serwis spełni swą rolę w inspirowaniu przedsiębiorców we własnych innowacyjnych przedsięwzięciach.

Źródło: TwojeInnowacje.pl, 3 września 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram