Własny biznes nie idzie na urlop

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 czerwca 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Dla właścicieli własnych firm lato to okres wytężonej pracy. Szczególnie dla tych, którzy dopiero rozkręcają swój biznes.

Foto: freeimages.com

Dla większości z nas lato, to czas wakacji i beztroskiego wypoczynku. Z kolei dla przedsiębiorców to okres wytężonej pracy. Szczególnie dla tych, którzy dopiero rozkręcają swój biznes.

Tak jak w przypadku Drogerii Polskich. Nowy sklep pod tym szyldem został otwarty 17 czerwca w Olsztynie koło Częstochowy - miasteczku liczącym około 6 tys. mieszkańców. Drogeria ma 70 m², pracują w niej trzy osoby. Została urządzona według planu przygotowanego przez zespół projektowy DP. Właścicielami placówki są państwo Wioletta i Marek Stępień, którzy do tej pory nie działali w biznesie kosmetycznym ani drogeryjnym.

Dwa nowe sklepy zostały też otwarte w sieci SPAR. Sklep w miejscowości Staszów posiada dwa stanowiska kasowe i zajmuje powierzchnię 255 m², natomiast placówka w Rudzie Śląskiej liczy 330 m² i ma trzy kasy. Aktualnie liczba sklepów SPAR to 208 placówek na terenie całej Polski.

Przybyło też punktów gastronomicznych. 20 czerwca br. rozpoczęła działalność 35 restauracja pod marką Olimp. Nowa restauracja zadebiutowała w Centrum Handlowym Plaza w Toruniu. Lokal prowadzi franczyzobiorca posiadający także restaurację w Kaliszu (Galeria Amber). Sieć restauracji Olimp to lider w systemie sprzedaży na wagę w stałej cenie za 100 g jedzenia.

W najbliższych tygodniach rozpoczną działalność kolejne restauracje pod tym brandem: (CH Copernicus, Toruń, Silesia Star, Katowice). Na wrzesień przewidziane jest otwarcie w CH Sukcesja w Łodzi. W chwili obecnej sieć liczy 19 lokali własnych i 16 franczyzowych w całej Polsce. Do końca roku przewidziano otwarcie 15 nowych restauracji.

Powiększy się też sieć Rybkodajnia. Jak zapowiedział właściciel marki, Wociech Goduński już wkrótce mieszkańcy Lubartowa będą mieli możliwość spróbowania potraw z ryb. Do nowego sklepu zaprasza też marka TOY Planet, która pojawi się w Bochni. Otwarcie zaplanowane jest na 8 sierpnia 2015 roku Sklep zaoferuje markowe zabawki, które są bezpieczne dla dzieci i idealnie nadają się na prezent oraz asortyment niemowlęcy i papierniczy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram