Własność intelektualna w strategiach rozwoju firm

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 grudnia 2010
Kategoria:
IP_w_biznesieZapraszamy na konferencję poświęconą własności intelektualnej, w tym zagadnieniom związanym z zarządzaniem nią, ochroną jej, licencjonowaniem jej składników, a także finansowaniem na jej rozwoju.

W nowoczesnej gospodarce coraz większe znaczenie dla działalności firm ma własność intelektualna (Intellectual Property - IP). Staje się ich kluczowym zasobem, który znacznie zwiększa wartość przedsiębiorstw (w przypadku firm z nowojorskiej giełdy udział IP w kapitalizacji sięga 80 proc.). Z tego powodu zarządzanie IP powinno być w centrum zainteresowania każdego prezesa.

8 grudnia 2010 r. odbędzie się w Sali Notowań GPW w Warszawie (ul. Książęca 4) konferencja "Własność intelektualna w strategiach wzrostu wartości i efektywności firmy" zorganizowana przez Codes Strategies, Bird & Bird oraz Deloitte.

Głównym celem wydarzenia jest pokazanie:

• jak duży potencjał drzemie w obszarze biznesu zwiazanym z IP,
• jak można posłużyc się IP, aby z sukcesem wesprzeć realizację swojej strategii biznesowej,
• co rozumieć poprzez zarządzanie własnością intelektualną: to nie tylko ochrona prawna, ale także aspekt finansowy i podatkowy oraz, przede wszystkim, ważny element strategii.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji:

• aby poznać efektywne strategie zarzadzania IP,
• aby poznać skuteczne sposoby ochrony IP,
• aby zapoznać się z możliwościami finansowania IP ze środków publicznych,
• aby dowiedzieć się jak zoptymalizowac podatki w kontekscie IP,
•aby dowiedzieć się jak poprzez odpowiednio zaplanowane działania zbudować przewagę konkurencyjną, która zapewni spółce podniesienie jej wartości i zwiększenie efektywności operacyjnej.

Konferencja adresowana jest w szczególności do prezesów, członków zarzadów, dyrektorów odpowiadających za wartość przedsiębiorstwa, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, doradców New Connect, rzeczników patentowych, prawników.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.ipwbiznesie.pl. Konferencja jest odpłatna, zgłoszenia przyjmowane są do 3 grudnia.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram