Właściciel Sioux'a stopniowo rezygnuje z franczyzy

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 maja 2010
Kategoria:

sioux_logoR&C Union zmieniło w ostatnim czasie zasady funkcjonowania 12 spośród 23 swoich restauracji. Spółka zauważa, że sytuacja na rynku gastronomicznym wciąż nie należy do najlepszych.

R&C Union zarządza sieciami restauracji Sioux i Feniks oraz klubami muzycznymi Lizard King i Fever. Jeszcze do października ubiegłego roku wszystkie działały na zasadzie franczyzy. Spółka postanowiła jednak zmienić zasady współpracy na oparatorskie, gdzie przychody i koszty są po stronie R&C Union. Umożliwia to lepszą kontrolę operacyjną i kosztową w prowadzonych restauracjach – wyjaśnia spółka.

W ubiegłym roku na tę formę działania przeszły testowo trzy placówki. Od stycznia zmiany ruszyły już pełną parą. Do tej pory R&C Union wprowadziło operatywę w 12 swoich lokalach. W nowej formule działają już restauracje Sioux w Rybniku, Olsztynie, Białymstoku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, dwie w Toruniu, restauracja Fenix w Częstochowie oraz kluby Lizard King w Toruniu, Poznaniu i Krakowie. W kolejnych miesiącach planowane są dalsze działania związane z tym procesem. Na zmianę umowy czeka jeszcze 11 placówek. Bowiem po zamknięciu wraz z końcem marca tego roku Sioux'a i Lizard Kinga w Bydgoszczy, R&C Union ma 23 restauracje.

Według spółki, pierwszy kwartał 2010 roku pokazał, że branża gastronomiczna wciąż odczuwa skutki kryzysu gospodarczego. Objawiają się one przede wszystkim mniejszą liczbą gości odwiedzających restauracje i kluby oraz niższym niż w poprzednich latach średnim rachunkiem. Sprzedaż we wszystkich lokalach należących do sieci zarządzanych przez R&C Union wyniosła w od stycznia do marca tego roku 9,3 mln zł, było to co prawda o 8,7 proc. więcej niż przed rokiem, ale jest głównie zasługa otwartych w trakcie 2009 r. lokali.

Spółka także na ten rok planuje nowe otwarcia, obecnie aktywnie poszukuje atrakcyjnych lokalizacji dla marek Sioux i Lizard King. - W związku z dalszym osłabieniem branży gastronomicznej i pojawieniem się coraz większej liczby wolnych lokalizacji widoczny jest trend spadku cen najmu oferowanych powierzchni. Umożliwia to spółce negocjowanie umów najmu na nowe lokalizacje na poziomie zapewniającym osiągnięcie zaplanowanej stopy zwrotu z inwestycji – informuje R&C Union.

Joanna Cabaj - Bonicka

jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram