Właściciel sieci Żabka rozważa jej sprzedaż

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Żabka
Sieć Żabka może zmienić właściciela.

Firma Mid Europa inwestująca na niepublicznym rynku kapitałowym bada możliwość sprzedania sieci osiedlowych sklepów wielobranżowych Żabka, co może przynieść firmie koncentrującej się na Europie Wschodniej miliard euro (1,1 mld dolarów) – poinformowała agencja Reuters. 

Firma  prowadzi rozmowy z bankami na temat potencjalnej sprzedaży lub wprowadzenia na giełdę jednej z największej detalicznej sieci w Polsce. Sześciu informatorów powiedziało agencji, że Mid Europa bada możliwość sprzedaży Żabki, a dwóch z nich twierdzi, że Agencji nie udało się uzyskać wypowiedzi Mid Europa.

Jak informują źródła, fundusz, który kupił Żabkę w 2011 roku za 400 mln euro, powinien w ciągu kilku tygodni zatrudnić doradcę. Sieć ma w Polsce ponad 2 600 sklepów obsługujących dziennie około 800 tys. klientów, jak podaje Mid Europa na swojej stronie internetowej. W ubiegłym roku sprzedaż spółki wyniosła 5,75 mld zł (1,49 mld dolarów). Sklepy Żabka są prowadzone przez ajentów.

Według raportu Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych „Popularne pomysły na biznes”, w 2015 roku największą popularnością wśród konceptów franczyzowych w Polsce cieszyła się oferta Żabki.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram