Właściciel KFC, Pizza Hut i Starbucks poprawia wyniki 

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 maja 2015
Kategoria:
Foto: KFC

Foto: KFC

AmRest kroczy ścieżką stabilnej poprawy wyników. W pierwszym kwartale 2015 roku spółka miała 15 nowych otwarć (łącznie firma ma 818 restauracji). 

AmRest Holdings jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku spółka rozwija portfolio marek, liderów w swoich kategoriach, takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture.

AmRest jest też właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez spółkę, jak i poprzez franczyzę. Niedawno do portfolio AmRest dołączyły dwie chińskie marki: Blue Frog i KABB.

Henry McGovern, przewodniczący rady nadzorczej AmRest zaznaczył w komunikacie, że w pierwszym kwartale tego roku zostały zanotowane silne trendy wzrostowe sprzedaży we wszystkich dywizjach, które przełożyły się na ponad 11% wzrost przychodów całej grupy. Przyczyniło się do tego utrzymanie dotychczasowego tempa otwarć nowych lokali oraz silnego wzrostu sprzedaży porównywalnej (LFL) na wszystkich rynkach. Szczególnie warte podkreślenia są stabilne trendy LFL w każdej z marek dwóch największych dywizji Grupy AmRest – Europie ŚrodkowoWschodniej oraz Hiszpanii.

Wyniki dywizji rosyjskiej za pierwszy kwartał 2015 roku okazały się być lepsze, niż wcześniej przewidywano. Rekordowa liczba otwarć w zeszłym roku wraz z utrzymującym się dwucyfrowym wzrostem LFL przełożyły się na 35% przyrost przychodów w walucie lokalnej.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram