Wkrótce powstanie pierwszy salon franczyzowy Felina

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 września 2009
Kategoria:
logo_felina.gif

logo_felina.gifFelina Polska działa od roku 1991, Felina jako firma w ogóle od 124 lat, czyli od roku 1895. W listopadzie tego roku w CH Bonarka w Krakowie powstanie pierwszy sklep Felina w systemie franczyzowym.

- Chcemy szybciej rozwijać sieć, zamierzamy równolegle tworzyć sklepy własne i franczyzowe z pomocą naszych klientów – powiedziała w rozmowie z portalem www.franczyzawpolsce.pl Katarzyna Woźniak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. - Franczyzobiorców Felina szukać będzie początkowo wyłącznie wśród dobrych klientów, których znamy i z którymi łączy nas dobra dotychczasowa współpraca – dodaje Woźniak.

Obecnie spółka jest w fazie testowania pomysłu sklepu firmowego Feliny w praktyce w CH Manufaktura w Łodzi. Tym samym Felina chce sprawdzić, czy przedsięwzięcie będzie rentowne. Otwarty w maju 2006 roku w Centrum Handlowym Manufaktura salon z bielizną Feliny jest pierwszym jej sklepem firmowym. Do tej pory firma Felina była jedynie dostawcą bielizny do butików. W listopadzie tego roku w CH Bonarka w Krakowie powstanie pierwszy sklep Felina w systemie franczyzowym.

Na początek sklepy franczyzowe Felina powstaną w miastach powyżej 500 tys. Mieszkańców takich jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, aglomeracja śląska. W następnym etapie w miastach powyżej 200 tys. czyli w Szczecinie, Lublinie, Białymstoku, Opolu czy Rzeszowie.

Naszą rozmówczynię zapytaliśmy także, czy obecnie jest dobry moment na uruchamianie sieci. - Jeśli firma działa rozważnie i nie chce rozwijać sieci zbyt szybko, ma podstawę w solidnych fundamentach, a przede wszystkim oferuje produkt, który sam broni się własną jakością – tak samo dobry jak każdy inny. W dodatku z centrów handlowych w przyspieszonym tempie wykruszają się firmy, których projekty nie wytrzymały próby czasu – wtedy robi się miejsce dla wchodzących na rynek z własną siecią sklepów – powiedziała Katarzyna Woźniak. Obroty ze sprzedaży do czerwca 2009 wzrosły o 22,5% w stosunku do roku ubiegłego w analogicznym okresie.

Doradcą spółki w zakresie franczyzy jest Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych.

FwP, 4 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram