Wiedzą jak sprzedawać licencję szkoleniową

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Lauren Peso
Pod logo Lauren Peso działają 4 oddziały franczyzowe i 2 własne.

Lauren Peso Polska, firma znana na rynku szkoleniowo-doradczym od 2006 roku jako jedna z pierwszych wdrożyła system franczyzowy. Ma obecnie 4 jednostki partnerskie i 2 własne. Czy łatwo było przekonać przedsiębiorców do działania w sieci?

Jesteśmy pionierami w Polsce we wdrożeniu systemu franczyzowego jako biznesu szkoleniowego. Myśleliśmy, że początki będą trudne, ale po pozyskaniu pierwszego partnera franczyzowego okazało się, że zainteresowanych jest znacznie więcej, i na niektóre województwa było wręcz po kilku chętnych przedsiębiorców. Bardzo pomogły nam w pozyskaniu franczyzobiorców takie aspekty jak: jakość oraz zakres usług oferowanych przez naszą spółkę oraz to, że byliśmy i jesteśmy pierwszą tego typu spółką na GPW na rynku New Connect – mówi w rozmowie z nami prezes spółki Lauren Peso Polska AdrianTabor.

Dodaje, że rynek usług szkoleniowy jest rozdrobniony. W pewnym momencie działalności spółka sama podjęła kroki dążące do konsolidacji rynku szkoleń otwartych.

Jednak w Polsce jest to niemożliwe. Mimo, że wydaje nam się, iż wszyscy chcą zarabiać pieniądze, to nikt nie chce dzielić się informacjami i organizować wspólnych szkoleń, które w końcu mogłyby się odbywać. Byłby to moment, kiedy ładny procent klientów byłby zadowolony, że rynek szkoleń otwartych wreszcie zaczął w Polsce dobrze funkcjonować, a firmy szkoleniowe zarabiałyby pieniądze, a nie musiały odmawiać klientom usługi – zaznacza.

Główną cechą szkoleń otwartych jest uczestnictwo w nich przedstawicieli różnych firm z różnych regionów. Dochodzi na nich do wymiany informacji pomiędzy biorącymi udział w kursie uczestnikami. Szkolenie zamknięte, to z kolei forma szkolenia opierająca się o metody interaktywne. Główną zaletą jest to, że przygotowuje się je specjalnie na potrzeby danej firmy i pracowników. Potocznie nazywa się to „szyciem na miarę”.

Lauren Peso specjalizuje się nie tylko w szkoleniach. W obszarze działalności firmy jest też konsulting biznesowy, doradztwo personalne i organizacja eventów. W planach spółki jest dalszy rozwój w oparciu o system franczyzowy.

Cały czas poszukujemy firm do przejęcia lub współpracy. Przykładem jest oddział w Krakowie, który powstał dzięki podjęciu współpracy z nami przez inną firmę szkoleniową pod naszą marką – podsumowuje AdrianTabor.

Szczegóły na temat współpracy franczyzowej z firmą Lauren Peso są w naszej bazie systemów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram