Więcej sklepów Carrefour Express

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 lutego 2010
Kategoria:

carrefour_expressNa początku lutego ruszyły dwie nowe franczyzowe placówki Carrefour Express. Francuskiemu gignatowi jednak jeszcze daleko do liderów wśród sieci sklepów osiedlowych w naszym kraju.

Pierwszy z nowo otwartych sklepów ma 137 mkw. powierzchni sprzedaży i mieści się w Nowym Sączu przy ulicy Batorego. Placówka położona jest w pobliżu osiedla mieszkaniowego i stacji benzynowej, a jej klienci mają do dyspozycji parking. Sklep czynny jest od poniedziałku do niedzieli i zatrudnia osiem osób. Tyle samo pracowników zatrudnia druga nowa placówka franczyzowa, zlokalizowana w Łodzi przy ulicy Prądzyńskiego, jest jednak znacznie większa – ma 230 mkw. Na półkach obu nowo otwartych sklepów Carrefour Express klienci znajdą szeroki asortyment artykułów krajowych i zagranicznych, w tym produktów marki własnej Carrefour. Nie zabraknie również towarów w najniższych cenach, oznaczonych symbolem „Nr 1".

Carrefour rozwija w naszym kraju franczyzowe sklepy osiedlowe od 2007 roku. Jest to czwarty format sklepów działających w ramach tej grupy, po hipermarketach (do 3500 mkw.), mini-hipermarketach (do 2500 mkw.) i supermarketach (2000-2500 mkw.). Drugą marką dla niewielkich osiedlowych sklepów franczyzowych, obok Carrefour Express, jest Carrefour 5 minut. Liczba sklepów franczyzowych należących do francuskiej sieci zbliża się do 40. Firma podkreśla, że w przeciwieństwie do wielu zachodnioeuropejskich społeczeństw, polscy klienci są wciąż przywiązani do robienia zakupów w mniejszych sklepach, położonych blisko miejsca zamieszkania.

Wiele sieci wykorzystuje ten fakt od dawna np. portugalska Biedronka, która uruchomiła w tym tygodniu już 1500. sklep, a do 2012 zamierza otworzyć 550 kolejnych. Wszystkie własnymi siłami, co będzie ją kosztowało ok. 1 mld euro. Należąca do Jeronimo Martins Dystrybucja sieć działa w segmencie dyskontów. Liderami wśród sieci sklepów osiedlowych są w Polsce: abc (ponad 3400 sklepów) należące do Grupy Eurocash, Lewiatan (ponad 2600) należący do Emperii, Żabka (ponad 2000) oraz Groszek (ponad 1000), także z Grupy Emperii.

Nieustannie swoje ambicje powiększania liczby placówek zgłaszają także mniejsze sieci, zazwyczaj działające lokalnie np. wrocławski Krasnal, który niedawno rozpoczął rozwój franczyzowy. Oprócz otwierania nowych placówek w tej formule, firma przekazuje również już istniejące sklepy franczyzobiorcom. Najnowszy przykład to sklep Krasnal przy ul. Dubois we Wrocławiu, który od lutego działa jako franczyzowy

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram