Więcej miejsc dla małej czarnej

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Columbus Coffee
Rośnie sieć lokali Columbus Coffee.

Polska sieć kawiarni rozwijająca się w systemie franczyzowym otworzy kolejne 4 lokale.

Columbus Coffee, sieć kawiarni wywodząca się ze Szczecina otworzy kolejne lokale partnerskie. Jak powiedział nam właściciel sieci Tomasz Weczer, w tym roku firma będzie otwierać zarówno własne lokale, jak i franczyzowe.

W najbliższych miesiącach do naszej rodziny franczyzowej dołączą cztery nowe kawiarnie. Ponadto, w maju Columbus otworzy swoją piątą kawiarnię własną, tym razem w nadmorskiej miejscowości Świnoujście – opowiada Tomasz Weczer.

Columbus Coffee to polska sieć nowoczesnych kawiarni specjalizująca się w projektach i produkcji mebli, aranżacji i wyposażenia kawiarni, ale przede wszystkim w parzeniu doskonałej jakości kawy.

Pod tym logo działa obecnie ponad 20 kawiarni zlokalizowanych w różnych miastach Polski, m.in. Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Szczecinie czy Zielonej Górze.

Duże kawiarnie mieszczą do 100 osób, natomiast małe około 30. Aby otworzyć własną kawiarnię w ramach tej sieci trzeba zmierzyć się z inwestycją rzędu 350 tys. zł, z czego do 70 % inwestycji może pochodzić z zewnętrznych źródeł finansowania np. kredytu czy leasingu. Jednorazowa opłata licencyjna na okres 10 lat wynosi 18 tys. zł.

Przed zawarciem głównej umowy franczyzy, na etapie przygotowań do realizacji inwestycji, po podpisaniu umowy przedwstępnej, Columbus Coffee zobowiązuje się m.in. do pomocy w zdobyciu finansowania i wykonania koncepcji projektowej dla wybranej lokalizacji. Na tej podstawie, wspólnie z franczyzobiorcą opracowuje biznesplan minimalizując tym samym ryzyko inwestycyjne. Ponadto Columbus wspiera Partnera w negocjacjach z wynajmującym, a na etapie prowadzenia kawiarni w zarządzaniu oraz regularnie wprowadza innowacje produktowe.

Więcej szczegółów na temat współpracy franczyzowej z Columbus Coffee znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram